Salas novadā Gargrodes purvā izcēlies ugunsgrēks 20-30 hektāru platībā, teica Valsts meža dienesta (VMD) meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Pēc Jaunķiķa teiktā, informācija par meža ugunsgrēka izcelšanos Salas novadā tika saņemta trešdien.

"Ugunsgrēks vēl nav ierobežots, tā platība ir no 20 līdz 30 hektāriem. Deg gan mežs, gan purvs. Uz vietas ir gan VMD darbinieki, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un zemessargi," sacīja Jaunķiķis.

Viņš piebilda, ka pagaidām ugunsgrēka dzēšanā helikopteri palīgā nav nākuši, bet liesmas tiek dzēstas ar operatīvo dienestu rīcībā esošo tehniku.

Pēc Jaunķiķa teiktā, nav pilnīgas skaidrības par ugunsgrēka cēloni, taču arī šajā situācijā nav izslēgta neuzmanīga rīcība ar uguni.

VMD pārstāvis arī informēja, ka 1.augustā kopumā dzēsti septiņi meža ugunsgrēki aptuveni 242,13 hektāru platībā.

Līdz ar to atbildīgie dienesti ceturtdien turpina cīnīties jau ar trim plašiem meža un kūdras purvu ugunsgrēkiem. 31.jūlija vēlā vakarā ugunsgrēks izcēlās Mazsalacas novada Ramatas pagasta purvā. Tā platība sasniegusi 220 hektārus, un uguns pašlaik nav ierobežota, aģentūrai LETA apliecināja Jaunķiķis. Dzēšanā palīdz arī Lietuvas un Igaunijas kolēģi.

Tāpat turpinās Valdgales kūdras purva un meža ugunsgrēka dzēšana. Šis ugunsgrēks izcēlās 17.jūlija pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā. Patlaban ugunsgrēka platība aplēsta virs 1000 hektāriem. Dzēšanā tika iesaistīts arī Lietuvas bruņoto spēku helikopters, kā arī Baltkrievijas dienestu helikopters, kurš nu jau ir atgriezies Baltkrievijā, jo purvā vairs nenotiek degšana ar atklātu liesmu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams