Ziemeļkoreja ceturtdien brīdināja, ka bezprecedenta karstuma vilnis nodarījis smagus postījumus sējumiem un aicināja pilsoņus "pievienoties cīņai" pret sausuma kaitējuma ierobežošanu.

Korejas pussalā pēdējās nedēļās valda spēcīgs karstums, kas tiek vainots desmitiem cilvēku nāvē Dienvidkorejā.

Trešdien Ziemeļkorejas galvaspilsētā Phenjanā temperatūra sasniedza rekordu - 37,8 grādus pēc Celsija, un valsts televīzija brīdina, ka tas negatīvi ietekmē ekonomiku.

Valsts laikraksts "Rodong" ceturtdien vēsta, ka tālāka kaitējuma ierobežošana lauksaimniecības nozarei ir "ārkārtīgi svarīgs un steidzams uzdevums".

"Lauku rajoni visā valstīs ziņo par postījumiem sējumiem, ieskaitot rīsus un kukurūzu, ārkārtīgi lielā karstuma un sausuma dēļ," raksta "Rodong". "Šī gada augstā temperatūra ir bezprecedenta dabas katastrofa, taču tās nav nepārvaramas grūtības."

Starptautiskā sabiedrība regulāri nosoda Ziemeļkoreju, ka tā gadu desmitiem ilgi par prioritāti likusi armiju un kodolprogrammu, nevis savas tautas nodrošināšanu.

Valsts regulāri piedzīvo badu, un tiek uzskatīts, ka pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu bada periodā dzīvību zaudēja simtiem tūkstoši ziemeļkorejiešu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams