Krievija ļauj iebraukt valstī tūkstošiem strādnieku no Ziemeļkorejas un izsniedz viņiem jaunas darba atļaujas, šādi, visticamāk, pārkāpjot ANO sankcijas, atsaucoties uz ASV amatpersonām, ziņo laikraksts "The Wall Street Journal".

Minot Krievijas Iekšlietu ministrijas datus, laikraksts vēsta, ka Krievijā kopš septembra reģistrēti vairāk nekā 10 000 jauni ziemeļkorejiešu strādnieki.

"The Wall Street Journal", atsaucoties uz ASV amatpersonām, norāda, ka Krievijas rīcība pārkāpj sankcijas, ko ANO septembrī piemēroja Ziemeļkorejai. ANO sankcijas aizliedz valdībām izdot jaunas darba atļaujas Ziemeļkorejas pilsoņiem, lai gan tās atļauj saglabāt spēkā daļu līgumu, kas bija iepriekš noslēgti.

Sankciju mērķis ir ierobežot skaidras naudas plūsmas, ko Ziemeļkoreja izmanto savas ieroču programmas finansēšanai, un palielināt spiedienu pret Phenjanu, lai tā atteiktos no savas kodolprogrammas.

Ziemeļkorejas viesstrādnieku programmas ietvaros darbinieki lielākoties tiek nosūtīti uz Ķīnu un Krieviju. Lielāko daļu naudas, ko nopelna šie strādnieki, patur Ziemeļkorejas valdība.

Maskava un Pekina pagājušajā gadā piekrita vairs neuzņemt jaunus strādniekus no Ziemeļkorejas. Tobrīd šie lēmumi tika uztverti kā nozīmīga piekāpšanās ASV prasībai palielināt sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Taču "The Wall Street Journal", atsaucoties uz Krievijas Nodarbinātības ministrijas datiem, ziņo, ka Krievija šogad izdevusi ziemeļkorejiešiem vismaz 700 jaunas darba atļaujas.

"The Wall Street Journal" vēsta, ka ANO amatpersonas izmeklē, vai Krievija šādi ir pārkāpusi ANO sankcijas.

"Aplēsts, ka ziemeļkorejiešu strādnieki Krievijā ik gadu nosūta uz Phenjanu no 150 miljoniem līdz 300 miljoniem ASV dolāru. Tagad pienācis laiks Krievijai rīkoties: Maskavai vajadzētu nekavējoties un pilnībā ieviest visas ANO sankcijas, zem kurām tā parakstījusies," paziņoja ASV Valsts departamenta preses pārstāve.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams