Meža ugunsgrēks Leikportas apkaimē Kalifornijā

FOTO: Kent Porter/TT Nyhetsbyran

ASV Kalifornijas štata gubernators sestdien lūdzis federālās valdības palīdzību cīņā ar savvaļas ugunsgrēkiem, kuros dzīvību zaudējuši jau astoņi cilvēki.

"Cīņa ar šiem nerimstošajiem ugunsgrēkiem prasa milzīgus pūliņus. Nekavējoties nepieciešama papildu federālā palīdzība, lai samazinātu tiešus draudus sabiedrības veselībai un drošībai," vēstulē Baltajam namam paziņojis Kalifornijas štata gubernators Džerijs Brauns.

Ugunsdzēsēji cenšas savaldīt 17 lielus ugunsgrēkus, kas jau nedēļām ilgi plosās Kalifornijas štatā.

Pagājušās diennakts laikā degšanas platība palielinājusies par ceturtdaļu. Sestdienas pēcpusdienā ugunsgrēkā bojā gājis kāds energokompānijas strādnieks, tādējādi kopējais upuru skaits palielinājies līdz septiņiem cilvēkiem.

Sestdien tika turpināta apkaimes iedzīvotāju evakuācija, jo stiprais vējš sekmēja uguns tālāku izplatību.

Karras apgabala ugunsgrēks, kurš plosās uz ziemļeim no Sakramento, tiek uzskatīts par vienu postošākajiem Kalifornijas vēsturē. Līdz sestdienai tas bija prasījis sešu cilvēku dzīvības - bojāgājušo vidu ir vecvecmāmiņa ar diviem maziem bērniem, kā arī ugunsdzēsējs un buldozera vadītājs. 

Turpinās arī divu citu ugunsgrēku dzēšana Mendočino un Kolusas apgabalā, aptuveni 130 km uz ziemeļiem no Sanfrancisko, kur liesmas pārņēmušas aptuveni 80 hektārus lielu platību. Liesmas apdraud vairāk nekā 12 000 ēku un evakuēti 18 000 cilvēku.

Kalifornijas štata amatpersonas atzinušas, ka šī gada "ugunsgrēku sezonas" laikā izdedzis daudz vairāk meža nekā parasti.

Ugunsdzēsējiem tuvākajās dienās atelpa nav gaidāma, jo meteorologi prognozē karsta, sausa un vējaina laika saglabāšanos.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO