Nikolass Kruss, kurš ir apsūdzēts par 17 cilvēku nošaušanu Floridā Pārklendas skolas slaktiņā

FOTO: AP/Scanpix

Nikolass Kruss, kurš ir apsūdzēts par 17 cilvēku nošaušanu Floridā Pārklendas skolas slaktiņā februārī, pratināšanā apgalvojis, ka viņam dēmoni likuši "dedzināt, slepkavot, iznīcināt", teikts pirmdien atklātībā nodotajos policijas pratināšanas dokumentos.

19 gadus vecais Kruss tika aizturēts, neizrādot pretošanos, drīz pēc 14.februārī Pārklendā, uz ziemeļiem no Maiami, sarīkotā slaktiņa. Viņš tika pratināts Brouardas apgabala šerifa birojā.

Kā pratināšanā detektīvam Džonam Kursio sacījis Kruss, dēmoni galvā, kas viņu mocījuši jau gadiem, likuši "pirkt ieročus, slepkavot dzīvniekus, iznīcināt visu", lasāms pratināšanas stenogrammā.

"Kas ir šie dēmoni," vaicājis detektīvs.

"Balsis," sacījis Kruss. "Ļaunā puse."

"Ko šīs balsis tev saka," tālāk vaicājis detektīvs.

"Dedzini. Slepkavo. Iznīcini," atbildējis Kruss.

Viņš arī atzina, ka divus mēnešu pirms slaktiņa, pēc mātes nāves 2017.gada novembrī, mēģinājis izdarīt pašnāvību, pārdozējot pretsāpju medikamentus.

Divus gadus pirms šīs epizodes viņš mēģinājis laupīt sev dzīvību, saindējoties ar alkoholu.

Kruss sacījis, ka viņu mākusi depresija, jo viņam nav bijuši draugi un juties vientuļš.

Vaicāts, kāpēc viņš iegādājies pusautomātisko šauteni "AR-15", kas tika izmantot slaktiņā, Kruss atbildējis: "Tā izskatījās stilīga."

Ieroci Kruss bija iegādājies legāli.

Stenogramma tika nodota atklātībai pirmdien, pēc tam kad lietas tiesnese Elizabete Šerera bija apmierinājusi laikrakstu "The Miami Herald" un "Sun Sentinel" prasību, kurā bija norādīts, ka sabiedrībai ir tiesības zināt tās saturu.

Tiesa gan, 217 lappušu garais dokuments ir lielā mērā rediģēts.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO