FOTO: EPA/Scanpix

Īrijas zemo cenu aviokompānijas "Ryanair" piloti Vācijā piektdien pievienosies Eiropā paredzētajiem "Ryanair" darbinieku streikiem, saasinoties nesaskaņām par darbinieku atalgojumu un darba nosacījumiem.

Vācijas arodbiedrība "Cockpit" norāda, ka aicinājusi tās 400 "Ryanair" pilotus rīkot 24 stundu streiku, sākot no piektdienas plkst.3.01 (plkst.4.01 pēc Latvijas laika) un ietekmējot visus aviokompānijas izlidojošos reisus.

"Mēs ārkārtīgi atvainojamies ietekmētajiem pasažieriem. Atbildība gulstas uz "Ryanair" vadības pleciem," preses konferencē trešdien sacīja "Cockpit" prezidents Martins Lohers

"Ryanair" paziņoja, ka Vācijas pilotu streika dēļ piektdien atcels 250 reisus. Šo reisu pasažieri bez maksas varēs mainīt izlidošanas laiku vai arī nodot atpakaļ biļetes.

Piektdien streikot jau solījuši "Ryanair" piloti Īrijā, Zviedrijā un Beļģijā, paredzot būtiskus traucējumus tūkstošiem pasažieru. Šo streiku dēļ "Ryanair" iepriekš paziņoja par 146 reisu atcelšanu.

Arodbiedrības skaidro, ka to prasības pēc algu palielināšanas un darba nosacījumu uzlabošanas nav sadzirdētas, un pēc vairāku mēnešu ilgušām sarunām nav panākts progress.

"Ryanair" jau pagājušajā mēnesī skāra vairāki streiki, kas Beļģijā, Īrijā, Itālijā, Portugālē un Spānijā ietekmēja 600 lidojumus.

Arodbiedrības pieprasa, lai "Ryanair" savu personālu nodarbinātu saskaņā ar to valstu nacionālo likumdošanu, kur uzņēmums darbojas, nevis atbilstoši Īrijas likumiem.

Arodbiedrības arī vēlas, lai ar brīvā līguma darbiniekiem līgumi tiktu slēgti uz tādiem pašiem nosacījumiem kā ar "Ryanair" pastāvīgajiem darbiniekiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO