FOTO: SIPA/Scanpix

Kolumbija ir atzinusi Palestīnu par neatkarīgu valsti dažas dienas pirms jaunā Kolumbijas prezidenta Ivana Dukes inaugurācijas, teikts trešdien publicētā Kolumbijas Ārlietu ministrijas vēstulē.

"Mēs gribētu jūs informēt par to, ka prezidents Huans Manuels Santoss Kolumbijas valdības vārdā ir nolēmis atzīt Palestīnu par brīvu, neatkarīgu un suverēnu valsti," teikts vēstulē, kura datēta ar 3.augustu.

Ziņu par šo lēmumu trešdien apstiprināja Palestīnas vēstniecība Bogotā.

"Palestīnas vēstniecība ar lielu gandarījumu informē, ka Kolumbijas republikas valdība ir nolēmusi atzīt Palestīnu par brīvu, neatkarīgu un suverēnu valsti," teikts vēstniecības paziņojumā.

Līdzšinējais Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss otrdien nodeva prezidenta amatu Ivanam Dukem.

"Mēs apzināmies grūtības un ciešanas, ar kurām saskārušies palestīniešu iedzīvotāji," teikts ar 3.augustu datētajā vēstulē, kuru Santosa valdības ārlietu ministre Marija Anhela Olgina bija uzrakstījusi Palestīnas pašpārvaldes ārlietu ministram Rijādam al Maliki.

Vēstulē, kuru publicēja ziņu vietne "RCN Noticias", piebilsts, ka, līdzīgi kā palestīniešiem ir tiesības uz neatkarīgu valsti, Izraēlai ir tiesības "dzīvot mierā blakus saviem kaimiņiem".

Vairāk nekā 130 valstis jau ir atzinušas Palestīnas neatkarību. Starp šīm valstīm nav ASV, Izraēla un vairākas Eiropas valstis.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO