Neskatoties uz progresu cīņā pret teroristu grupējumu "Islāma valsts", grupējumam joprojām ir 20 000 līdz 30 000 kaujinieku Sīrijā un Irākā, teikts pirmdien publiskotajā ANO ziņojumā.

Sīrijā un Irākā ir aptuveni vienāds skaits kaujinieku, norādīts ziņojumā, piebilstot, ka viņu vidū ir nozīmīgs skaits ārvalstu kaujinieku.

Ziņojumā arī norādīts, ka daudzi «Islāma valsts» līderi pārceļas uz Afganistānu, kur grupējumam ir 3500 līdz 4000 kaujinieku.

«Islāma valstij» ir arī atbalstītāji Dienvidaustrumāzijā un Rietumāfrikā.

«Islāma valsts» 2014.gadā sagrāba savā kontrolē plašas teritorijas Irākā un Sīrijā, tostarp Irākas otru lielāko pilsētu Mosulu.

Šā gada decembrī Irākas valdība paziņoja par uzvaru cīņā pret «Islāma valsi». Ar ASV vadītās alianses palīdzību Irākas drošības spēkiem ir izdevies atgūt savā kontrolē visas teritorijas, ko grupējums bija sagrābis 2014.gadā un 2015.gadā.

ANO ziņojumā norādīts, ka pēc «Islāma valsts» sakāves Irāku un Sīriju pametis mazāks skaits ārvalstu kaujinieku nekā varēja gaidīt, un daudzi no viņiem ir iefiltrējušies vietējo iedzīvotāju vidū.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams