Bojāgājušo skaits Grieķijā jūlijā notikušajā ugunsgrēkā pieaudzis līdz 96, jo slimnīcā miris viens no ugunsgrēkos ievainotajiem cilvēkiem, trešdien paziņojis ugunsdzēsības dienests. Mediji ziņo, ka slimnīcā miris kāds 68 gadus vecs vīrietis.

Vairāk nekā 20 cilvēki joprojām atrodas slimnīcā pēc 23.jūlijā notikušā ugunsgrēka piekrastes kūrortā Mati, netālu no Atēnām. Vairāku ievainoto cilvēku stāvoklis ir kritisks.

Grieķijas vadība, kas izpelnījusies nopēlumu par reakciju uz ārkārtas situāciju, nomainījusi policijas un ugunsdzēsības dienesta vadītājus. Atstādinātas vēl divas augsta ranga amatpersonas.

Valdība apgalvoja, ka lielā vēja dēļ, kas sasniedza 120 kilometrus stundā (33,3 metrus sekundē), nebija daudz laika, lai veiktu efektīvu evakuāciju.

Foto: Scanpix

Vēlāk atklājās, ka policija nav pienācīgi norobežojusi apgabalu, jo ugunsdzēsības dienests nav brīdinājis policiju par ugunsgrēka lielumu un lokāciju.

Rezultātā dauzi autovadītāji tika netīši novadīti Mati šaurajās ielās, kur iestrēga.

Arī Mati iedzīvotājiem, kam nācās bēgt no liesmām uz piekrasti, līdzi nepaņemot nekādas personīgās mantas, stundām ilgi netika sniegta palīdzība.

Sākta izmeklēšana par iespējamajām kļūdām, ko pieļāvušas amatpersonas, reaģējot uz ārkārtas situāciju.

Divu ugunsgrēkā pazudušo cilvēku radinieki ir iesūdzējuši tiesā varasiestādes par nolaidību un pakļaušanu briesmām. Domājams, ka tiesā tiks iesniegtas vēl citas sūdzības.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams