Aleksandrs Samoilovs (priekšplānā)

FOTO: worldtour.2018.fivb.com

Latvijas pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs ceturtdien piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas Hamburgā notiekošajā Pasaules kausa finālposmā.

Šmēdiņš un Samoilovs piedzīvoja trešo zaudējumu tikpat spēlēs un šķīrās no izredzēm iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Šmēdiņš/Samoilovs, kuriem turnīrā ir piektais numurs, ceturtdien ar 1-2 (18:21, 21:19, 13:15) zaudēja Oļegam Stojanovskim un Igoram Veļičko no Krievijas, kuriem turnīrā ir desmitais numurs.

Pirmajā setā Latvijas duets nokļuva iedzinējos ar 9:12, pēc tam nespējot atspēlēties, savukārt otrajā setā viņi panāca vadību 7:3. Krievijas duets starpību gan spēja samazināt līdz vienam punktam (10:11), taču tad Šmēdiņš/Samoilovs atkal nedaudz atrāvās, panākot 17:14. Pretinieki gan vēlreiz nonāca punkta attālumā no izlīdzinājuma, tomēr izglābties nespēja.

Savukārt izšķirošajā setā Latvijas duets bija iedzinējos ar 2:5 un 3:7, pēc tam gan panākot neizšķirtu 9:9. Tomēr pēc tam Stojanovskis/Veļičko panāca 13:11 savā labā, beigās arī svinot pirmo uzvaru turnīrā.

"Diemžēl ir tā, kā ir. Mēs nerādām savu labāko spēli, bet šādā turnīrā līdz ar to nevar uzvarēt spēlēs. Šobrīd esmu fiziski un emocionāli noguris, tāpēc vēlos pāris brīvas dienas, lai atpūstos," organizatori pēc mača citēja Šmēdiņu, kurš ar Samoilovu vien svētdien izcīnīja uzvaru Pasaules kausa tūres četru zvaigžņu turnīrā Maskavā, kas viņiem prasīja daudz spēka.

Šmēdiņš un Samoilovs trešdien A apakšgrupā vispirms ar 1-2 (21:16, 14:21, 10:15) zaudēja itāļiem Paolo Nikolai un Danieli Lupo, kuri saņēmuši astoto numuru, bet pēc tam ar 0-2 (17:21, 18:21) piekāpās arī poļiem Bartošam Losjakam un Pjotram Kantoram, kuriem ticis ceturtais numurs.

Ceturtdien Šmēdiņam/Samoilovam gaidāma arī cīņa pret Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru no Vācijas, kuri izlikti ar pirmo numuru, bet turnīrā piedalās ar īpašo ielūgumu jeb "wild card". Tiesa, Latvijas duets apakšgrupas labāko trīs komandu skaitā, kas turpinās cīņu par medaļām, vairs nevar tikt.

Pa divām uzvarām ir Polijas un Vācijas duetiem, pa vienam panākumam guvuši Krievijas un Itālijas pāri, bet Šmēdiņš/Samoilovs ir tukšā.

Hamburgā notiekošajā Pasaules kausa finālposmā piedalās desmit šīs sezonas labākie pāri, kuri sadalīti divās grupās. Katras grupas uzvarētājs nodrošinās automātisku dalību pusfinālā, bet otrās vietas ieguvējas ceturtdaļfinālā cīnīsies pret pretējo grupu trešajām vietām.

Šīs sezonas gaitā Pļaviņš/Točs triumfēja vienā četru zvaigžņu posmā gada sākumā Nīderlandē, bet Samoilovs/Šmēdiņš uzvaras izcīnīja divos četru zvaigžņu posmos. Vispirms tas notika jūlija sākumā Portugālē, bet pagājušajā nedēļā Latvijas sportisti tika pie uzvaras Pasaules kausa posmā Krievijā.

Pasaules kausa finālposms risinās arī dāmu konkurencē, taču starp desmit duetiem Latvijas pludmales volejbolistes nav atrodamas.

Pagājušajā gadā Latvijas pludmales volejbola dueti Pasaules kausa finālā nepiedalījās.

Šā posma uzvarētāji iegūs 150 000 dolāru (132 000 eiro).

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO