Sestdien, 18. augustā, Jelgavas trasē “Rullītis” norisinājās Latvijas rallijkrosa čempionāta Valtek GRAND PRIX piektais un sezonas priekšpēdējais posms. Visas dienas garumā saspringtās un dinamiskās kvalifikācijas braucienu, pusfinālu un finālbraucienu sērijās tika noskaidroti ātrākie Lada RX, Super 1600, Touring Car un kroskartu ieskaišu braucēji.

Sestdien Jelgavas trasē “Rullītis” tika aizvadītas saspringtas un aizraujošas cīņas autosportistu starpā visās četrās ieskaitēs. Šī trase atšķiras no citām ar to, ka ir šaurāka, tajā sportistiem bija grūti apdzīt citam citu, ņemot vērā arī to, ka dēļ sausuma un putekļiem tā bija jālaista.

Dalībnieku un skatītāju iecienītajā LADA RX klasē šajā posmā nepārspēts palika Emīls Krūmiņš, kurš uzvaru liedza saviem tuvākajiem sekotājiem – Ronaldam Baldiņam, viņš finišēja otrajā vietā, kā arī trešās vietas ieguvējam Ivaram Joelim. Līdzšinējais LADA RX klases līderis Valters Liepiņš šoreiz neiekļuva finālbraucienā, posma kopvērtējumā ierindojoties tikai astotajā vietā.

Asas cīņas izvērtās arī Super 1600 klasē, kurā pārliecinošu uzvaru guva Arnis Odiņš, aiz sevis atstājot otrās vietas ieguvēju Ediju Ošu un Jāni Spundiņu, kurš kāpa uz trešā pakāpiena. Arī šajā posmā ķibeles vajāja jauno un daudzsološo autosportistu Robertu Vītolu, kuram pēdējā aplī plīsa riepa, tāpēc pjedestāls šoreiz netika.

Atkrītot uz trešo vietu, pārplīsusi riepa finālbraucienā neļāva triumfēt arī Touring Car klases dienas līderim Viktoram Elleram, viņam nācās uzvaru atdot Jānim Ollem, savukārt Jānis Ikers finišēja otrais.

Paralēli notiekošajā kroskartu ieskaitē latvietis Dāvis Tobiass neļāva uzvaras laurus plūkt igauņu sportistiem – atstājot aiz sevis Laur Langeproon kā otro un Karl Martin Miliste trešo.

Latvijas rallijkrosa čempionāta organizatori Jānis Bergs un Ivo Traubergs atzīst, ka sacensības trasē “Rullītis” bija aizraujošas: “Tikai pagājušajā gadā rallijkrosam atgriežoties Jelgavā, jau šajā sezonā tas norisinājās Latvijas čempionāta statusā. Rullīšu trase ir salīdzinoši mazāka, tāpēc arī ļoti dinamiska un ātra. Liels prieks, ka Latvijā ir sacensību  norišu vietu daudzveidība, lai dalībniekiem būtu interesanti piedalīties mūsu organizētajās sacensībās, bet skatītājiem tās apmeklēt.”

Beidzoties Valtek GRAND PRIX Latvijas rallijkrosa čempionāta 5. posmam, Latvijas rallijkrosa sezona dodas finiša taisnē, jo atlicis vēl tikai pēdējais un noslēdzošais čempionāta posms. To paredzēts aizvadīt 29. septembrī Ropažos, Sporta kompleksā “333”.”

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams