Režisors Māris Martinsons ir pabeidzis filmēšanu savai pirmajai romantiskajai komēdijai "Jaungada taksometrs", informē Inga Zālīte, "Krukfilms" Mediju pārstāve.

Tajā izpalīdzīgs taksometra vadītājs Andrejs (Lauris Reiniks) Vecgada vakarā jau gandrīz beidzis maiņu, kad aizmugurējā sēdeklī nejauši atstātā Jaungada dāvana liek viņam atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kura tai vakarā viesojusies viņa automobilī, - kašķīgu pāri, pagurušu salaveci, trokšņainus ķekatniekus, satrauktu līgavaini un pat gaidībās esošu grūtnieci. Katra stāstā Andrejs nospēlēs savu lomu, bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Filma 2018. gada 30. novembrī piedzīvos pirmizrādi Latvijas kinoteātros. 

"Veidojot šo filmu, noteicošais bija piesaistīt cilvēkus, atbilstošus scenārija personāžiem. Rakstot scenāriju, man jau bija skaidrs, kurus aktierus vai arī "ne-aktierus" es vēlētos redzēt topošajā filmā. Beidzot darbu, esmu ļoti apmierināts ar izvēli, par ko noteikti skatītāji paši varēs pārliecināties. Īpaša uzslava tiem, kuru ikdiena nav saistīta ar profesionālu aktiermeistarību. Tas pavisam nav viegls darbs," stāsta filmas režisors Māris Martinsons.

Filmēšana tika veikta divos posmos - martā, aptverot visus ārskatus, un augustā - filmējot lielākoties interjeros, ieskaitot ainas, kas atbilstoši scenārijam notiek pašā taksometrā.

"Filmēšanas lielākais izaicinājums bija komandai, kad augustā notika ziemas notikumu filmēšana +32 grādos. Kad ne tikai jābūt silti apģērbtiem, bet katru filmēšanas dienu un mirkli ir jāatceras - šis notiek Vecgada vakarā. Atsaukt atmiņā ziemas aukstumu karstākajās vasaras dienās, kad lielākā laime būtu atrasties kādā pludmalē, nevis filmēšanas laukumā ar ziemas kažoku mugurā, tas gan aktieriem, gan komandai bija liels izaicinājums. Pirmajā vasaras filmēšanas dienā pat tika ieslēgtas populāras Ziemassvētku melodijas, lai arī komandai būtu Ziemassvētku noskaņojums," atklāj filmas "Jaungada taksometrs" režisors Māris Martinsons.

Filmas galvenais aktieris Lauris Reiniks, kurš filmā tēlo taksometra vadītāju Andreju: "Esmu pateicīgs režisoram Mārim Martinsonam, ka nonācu šajā kino piedzīvojumā un "Jaungada taksometra" nakts stāstā. Tas mani uzrunāja jau pēc pirmās reizes, izlasot filmas scenāriju.

Filmēties kinofilmā jebkuram aktierim ir liels notikums. Man jo īpaši, jo aktiermeistarība ir mana sirdslieta, ko esmu apguvis, bet tā nav gluži mana ikdiena. Tāpēc katra filmēšanās un loma man ir kā svētki.

Pat ja "Jaungada taksometru" filmējām diezgan ekstrēmos apstākļos - pavasarī salām lielos mīnusos, bet vasarā cepāmies un svīdām paviljona lielajā karstumā. Domāju, ka kopā ar visu lielisko aktieru kolektīvu, režisoru, operatoru un visu superkomandu mums izdosies izstāstīt skaistu, sirsnīgu, jautru un arī iedvesmojošu stāstu par notikumiem Jaunā gada naktī Rīgā. Manuprāt, šādu filmu Latvijā jau kādu laiku vajadzēja. Tas būs saprotams un mūsdienīgs stāsts svētku noskaņās, kurā skatītāji atpazīs situācijas arī no savas dzīves. Es domāju, ka cilvēki pēc filmas smaidīs, ticēs vairāk labajam un gribēs kļūt labāki viens pret otru. Kaut vai uz vienu dienu, bet arī tas jau būs apsveicami. Papildu vēstījums tiks nodots arī ar filmas tituldziesmu, kuru sakomponēju, esot ASV šajā pavasarī."

Filmas veidotāji ir starptautiski atzītais filmu režisors Māris Martinsons, producente Linda Krūkle (filmas "Nevajadzīgie ļaudis" (Lielais Kristaps / Labākā filma 2009), "Amaya", "Romeo n’ Džuljeta", "Maģiskais kimono", u.c.) un operators Jānis Jurkovskis. Filmu producē producēšanas kompānija Krukfilms (Latvija).

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams