Likvidējamā "ABLV Bank" līdz šā gada beigām plāno samazināt darbinieku skaitu par 5-7%, pastāstīja bankas likvidators Arvīds Kostomārovs.

"[Darbinieku skaita] samazināšana notiks arī turpmāk. Tas ir neapšaubāmi, jo beigās banka tiks likvidēta un šeit vairs nebūs neviena darbinieka. Pagaidām līdz gada beigām plānojam darbinieku skaita samazināšanu bankā par aptuveni 5-7%. Katru darbinieku, katru viņam uzticēto uzdevumu, pienākumus vērtējam rūpīgi, jo arī likvidācijas procesā ir nepieciešami profesionāli darbinieki un saliedēta komanda," teica Kostomārovs.

Bankā šobrīd strādā 370 darbinieku, bet grupā kopumā ir apmēram 500 darbinieku.

Jau ziņots, ka Eiropas Centrālā banka no 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams