Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts sestdien trijām spēlētājām pateicās par līdzdalību treniņu procesā, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Gatavoties Pasaules kausa (PK) izcīņai turpinās 14 basketbolistes, no kurām 12 ceturtdien dosies uz nākamo pārbaudes turnīru Valensijā (31. augustā jāspēlē ar Francijas izlasi, bet nākamajā dienā ar Spānijas vai Beļģijas komandu).

“Treniņi un pirmās pārbaudes spēles palīdzēja izvērtēt gan spēlētājas, gan, ka vēl jo svarīgāk - taktiskos modeļus. Pārliecinājāmies, ka ļoti svarīgi ir panākt augumu līdzsvaru pēc iespējas vairāk pozīcijās. Spēlējot ar trim "mazajiem" iet ļoti grūti, savukārt trīs garo spēlētāju vienlaikus atrašanās laukumā, kas labi strādāja pērn Eiropas čempionātā, ļauj labi darboties aizsardzībā un sagādā papildus variantus uzbrukumā," LBS mājaslapā "basket.lv" citēts Zībarts.

"Tie bija galvenie apsvērumi, kas ietekmē arī sastāva izvēli un kopā ar kolēģiem nolēmām, ka treniņus valstsvienībā neturpinās Ilze Jākobsone, Laura Ikstena un Sabīne Dukāte. Lai darbs treniņos būtu produktīvāks, nepieciešams lielāks spēlētāju skaits uzbrucēju pozīcijās. Ceturtdien uz Valensiju dosies 12 spēlētājas, kuras nosaukšu trešdien," sacīja treneris.

Sestdien no īsas vizītes ASV augstskolā atgriežas Kitija Laksa, kura pirmdien treniņā pievienosies valstsvienībai.

Pēc turnīra Valensijā Latvijas komanda no 7. līdz 9. septembrim piedalīsies turnīrā Parīzē, kur spēlēs ar Francijas un Austrālijas vienībām.

Rīgā komandu redzēsim 14. un 15. septembrī spēlēs ar Grieķijas izlasi.

Pēdējā pārbaudes spēlē Pasaules kausa izcīņas norises vietā Tenerifē Latvijas komanda spēlēs ar Kanādas izlasi.

Pērn Eiropas čempionātā Zībarta vadītā Latvijas izlase izcīnīja sesto vietu, iegūstot ceļazīmi uz Pasaules kausu. Tā kā Eiropas čempionāta pirmajā pieciniekā iekļuva arī Pasaules kausa finālturnīra rīkotājvalsts Spānija, pie ceļazīmes tika arī sestā spēcīgākā kontinenta valstsvienība. Mazajā pusfinālā par 5.-8.vietu Eiropas čempionātā latvietes dramatiskā cīņā ar 68:67 uzvarēja Itāliju un iekļuva pirmajā sešiniekā, tiekot arī pie ceļazīmes uz Pasaules kausu.

Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

Pasaules kausa izcīņā no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

Iepriekšējos divos Pasaules kausa izcīņas turnīros triumfēja ASV.

Kāda Latvijas basketboliste iepriekšējo reiz Pasaules kausā spēlējusi 1983.gadā, kad ar PSRS izlasi zeltu guva Uļjana Semjonova. Gan Semjonova, gan Skaidrīte Smildziņa karjeras laikā kļuva par trīskārtējām pasaules čempionēm, kamēr pa vienam zeltam izcīnīja Silvija Krodere un Helēna Hehta, bet reizi pie sudraba tika Dzidra Karamiševa.

 
Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams