Sergeja Skripaļa meita Jūlija pēc iznākšanas no slimnīcas

FOTO: Reuters/ScanPix

Jaunās ASV sankcijas pret Krieviju, kuras Vašingtona noteikusi, reaģējot uz bijušā dubultaģenta Sergeja Skripaļa  un viņa meitas saindēšanu Lielbritānijā, stājas spēkā pirmdien. Dokuments par sankcijām publicēts ASV Federālajā reģistrā.

Jaunās   sankcijas  paredz aizliegumu piegādāt Krievijai dubultā pielietojuma ražojumus, eksportēt uz Krieviju jebkādas "sensitīvas" tehnoloģijas vai preces, kas varētu kaitēt ASV nacionālajai drošībai, kā arī piegādāt naftas nozares tehnoloģijas vai to komponentus.

Otrā sankciju  kārta, kas varētu stāties spēkā pēc trīs mēnešiem, ja Krievija ticami neapliecinās, ka tā vairs neizmantos ķīmiskos ieročus, paredz jau diplomātiskās sadarbības statusa pazemināšanu vai pat pilnīgu apturēšanu, faktisku pilnīgu eksporta aizliegumu uz Krieviju, izņemot pārtikas preces, kā arī Krievijas importa aizliegumu, ieskaitot naftu un naftas produktus, aizliegumu Krievijas kontrolēto aviosabiedrību lidmašīnām nolaisties ASV un caur starptautiskajām organizācijām Krievijai izsniedzamo kredītlīniju bloķēšanu.

Kā ziņots, Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem  uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok". Londona un tās sabiedrotie  Skripaļu  saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO