FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas čempione Elizabete Limanovska ieņem 18.vietu pēc Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta (EČ) jauniešiem sestās kārtas jeb divām trešdaļām no turnīra.

Limanovska, kura čempionātā izlikta ar 26.numuru, svētdien sestajā kārtā meiteņu U-18 grupā izcīnīja savu ceturto uzvaru, ar baltajām figūrām pārspējot turnīra 21.numuru Mihaelu Blazeku no Horvātijas, kura reitingā ir augstāk nekā Latvijas pārstāve.

Pirmdien Limanovskai būs iespējas savu panākumu sēriju turpināt pret Anglijas šahisti Akšaju Kalaijalahanu, kura turnīrā ir izlikta ar 15.numuru. Limanovska turnīru aizvada ļoti kaujinieciski - četras uzvaras un divi zaudējumi, bet neviena neizšķirta.

Tikmēr neveiksmi svētdien piedzīvoja O-16 grupā spēlējošais liepājnieks Ņikita Kuzņecovs (31.), kurš piekāpās ar otro numuru izliktajam Fēliksam Blohbergeram no Austrijas.

Kuzņecovam bija visas iespējas parūpēties par pārsteigumu, jo Franču aizsardzībā ar melnajām figūrām viņš pārsteidza savu pretinieku ar sagatavotu variantu, ātri vien iegūstot lielu laika pārsvaru, turklāt pretinieks acīmredzami nebija variantam iepriekš sagatavojies. Arī pozīcija Kuzņecovam bija ļoti cerīga ar iespējām cīnīties par uzvaru, bet kritiskajā brīdī viņš nenoorientējās pozīcijas niansēs un pieļāva neizprotamu rupju kļūdu, līdz ar to liepājnieka struktūra sabruka pāris gājienu laikā.

Patīkami turpina pārsteigt Artjoms Vissarionovs (120.), kurš O-14 grupā šoreiz ar melnajām figūrām guva neizšķirtu pret Oleksiju Biliču no Ukrainas, kurš ir izlikts ar 34.numuru, kopumā iekrājot jau 3,5 punktos no 6,0. Šoreiz pretinieka reitinga pārsvars bija lielāks par 700 punktiem, kas šahā ir ļoti milzīga starpība. Acīmredzot Vissarionova reālais spēks šobrīd ir krietni lielāks, nekā to rāda viņa reitings, ko apliecina arī viņa rezultāti.

Vēl 3,5 punkti ir arī O-16 grupā spēlējošajam Rihardam Bekasovam, meiteņu U-12 grupā spēlējošajai Sofijai Sergejevai un meiteņu U-8 grupā spēlējošajai Marijai Kuzņecovai. Sergejeva svētdien guva uzvaru ar melnajām figūrām pret Fiorinu Berezovsku no Monako, kura ir izlikta ar 30.numuru. Monako šahistei reitings ir par vairāk nekā 350 punktiem augstāks nekā Latvijas pārstāvai.

Tikmēr ar perfektu rezultātu - 6,0 punktiem sešās partijās - no visām vecuma grupām ir palikuši grieķis Jevgenis Jannidis O-18 grupā un krievs Deniss Gordejevs O-8 grupā. Jannidis ne tikai ir sensacionāli vadībā savā vecuma grupā, arī bet no tuvākajiem sekotājiem ir atrāvies jau par veselu pusotru punktu, kamēr Gordejevs ir vadībā par punktu. Pārējās grupās līderiem galvenokārt ir 5.5 punkti.

Eiropas jauniešu čempionāts izstāžu centrā "Ķīpsala" risināsies līdz 29.augustam, šahistiem aizvadot deviņas kārtas. Tiešraides no čempionāta iespējams vērot "Youtube" kanālā "European ChessTV".

Čempionātā startē vairāk nekā 1000 dalībnieki no 47 valstīm. Latviju šajās sacensībās pārstāv vairāk nekā 100 jauno censoņu.

Šajā turnīrā no vairāk nekā 1000 šahistiem 194 ir ar dažādiem starptautiskiem tituliem. Ir pieteicies viens lielmeistars, desmit starptautiskie meistari, sešas sieviešu starptautiskās meistares, bet visvairāk ir vīriešu FIDE meistaru - 76.

No Latvijas vienīgā spēlētāja ar FIDE titulu ir Limanovska.

Visaugstākais reitings no visiem Latvijas spēlētājiem ir Ņikitam Kuzņecovam (2280), kuram seko Iļja Semjonovs (2219) un Aleksandrs Jazdanovs (2205). Viņi visi ir vecuma grupas U-16 spēlētāji. 36 Latvijas spēlētājiem vispār nav klasiskā šaha reitinga, tomēr pēc čempionāta to iegūs daudzi jaunie šahisti.

Baltijas valstīs šāds turnīrs iepriekšējo reizi notika vien 1997.gadā, kad jaunos šahistus uzņēma Igaunijas galvaspilsēta Tallina.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO