Vakar Rīgā notika gadskārtējā slavenā "Pirelli" kalendāra prezentācija un tā svinīgā pasniegšana personām, kuras pelnījušas godu iekļūt šā retā izdevuma īpašnieku skaitā.

Vairāk nekā 30 cilvēku dāvanā saņēma pa vienam eksemplāram 27 lappušu biezā "Pirelli 2006" kalendāra, kas ir pasaulē pazīstamo fotogrāfu Merta Alasa (Mert Alas, Turcija) un Markusa Pigo (Marcus Piggot, Lielbritānija) kopdarbs. Prezentāciju, kas notika jau trešo gadu pēc kārtas, organizēja kompānija "Latakko", kas ir itāļu koncerna "Pirelli" (viens no pasaulē lielākajiem automobiļu riepu ražotājiem) ekskluzīvais izplatītājs Latvijā. Kā informēja "Latakko" sabiedrisko attiecību konsultants Ļevs Fainveics, "Pirelli 2006" kalendāra kopējā tirāža ir 35 tūkstoši eksemplāru.

"Šogad no "Pirelli" esam saņēmuši tikai 40 kalendārus. Protams, cilvēku, kuri būtu pelnījuši saņemt tādu dāvanu, Latvijā ir krietni vairāk nekā tikai daži desmiti. Tāpēc var tikai iztēloties, cik sarežģīti ir izvēlēties atbilstošos pretendentus "Pirelli" kalendāra pasniegšanai. Jā, mūsu izvēle, protams, ir subjektīva, bet galvenais, ka tā veikta, vadoties pēc kritērijiem, kurus ir ieteikusi kompānija "Pirelli"," atzīmēja kompānijas "Latakko" direktors un īpašnieks Jevgēņijs Kopilkovs. Viņš atgādināja, ka to personu skaitā, kuri pelnījuši godu saņemt "Pirelli" kalendāru, tiek iekļauti cilvēki, kas devuši nopietnu ieguldījumu mūsu valsts sabiedriskajā, kultūras, sporta vai ekonomikas jomā, kā arī "Pirelli draugi", kā pieņemts dēvēt itāļu ražotāja biznesa partnerus Latvijā.

Saskaņā ar tradīciju, ko ieviesusi kompānija "Latakko", viens kalendāra eksemplārs tiek pasniegts kā dāvana mūsu valsts vadītājam, un šodien to pasniedza Latvijas prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai.

Prezentācijas laikā "Pirelli" kalendāru saņēma: Viktors Ščerbatihs un Jeļena Prokopčuka, kas atzīti par labākajiem Latvijas sportistiem 2005.gadā, Intars Busulis, konkursa "Jaunais vilnis-2005" uzvarētājs, operdziedātāja Kristīne Opolais, kurai šogad par izciliem nopelniem mākslā tika pasniegta Latvijas Kultūras fonda "Spīdolas balva", grupa "Cosmos", Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans, hokejists un Latvijas jauniešu izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks, Itālijas vēstnieks Latvijā Ferdinando Dzedza, kā arī virkne pazīstamu uzņēmēju, baņķieru un citi.

Lai pēc iespējas lielāks cilvēku skaits varētu «dzīvē» iepazīt jauno "Pirelli" kalendāru, kompānija "Latakko" plāno turpināt iepriekš aizsāktās tradīcijas un organizēt publisku kalendāru izstādi. "Pirelli 2006" kalendāra ekspozīcija ceļos pa Rīgas un citu Latvijas pilsētu autosaloniem.

Pavedināšanas un izteiksmes brīvība ir 2006.gada "Pirelli" kalendāra galvenā tēma, to kopumā varētu nosaukt "brīvs un spēcīgs".

Pirmo reizi vairāk nekā 40 gadu ilgajā "Pirelli" kalendāra izdošanas vēsturē to veidojis fotogrāfu duets. Bildes uzņemtas Franču Rivjērā. Jūra, klinšainais krasts, greznas jahtas un brīnišķīgu dārzu ieskautas pasakainas villas ir lielisks fons šādam izdevumam. Mūsdienīgās un oriģinālās fotogrāfijas rada sešdesmito un septiņdesmito gadu noskaņu. "Pirelli 2006" kalendāram pozējušas sešas neparasti skaistas un valdzinošas sievietes: Dženifera Lopesa (Jennifer Lopez), Žizele Bundhena (Gisele Bundchen), Žinevjē van Sinus (Guinevere Van Seenus), Keita Mosa (Kate Moss), Karena Elsone (Karen Elson) un Natālija Vodjanova (Natalia Vodianova). Visas minētās modeles (izņemot Dženiferu Lopesu) dažādos gados jau ir parādījušās "Pirelli" kalendāra lappusēs.

Fotogrāfu duetam Mertam Alasam – Markusam Pigo raksturīgs daudzpusīgs un novatorisks stils. Merta neatlaidība lieliski saskan ar Markusa atjautību, kā rezultāts ir izsmalcinātā un dziļi personiskā pieeja fotogrāfijai: provokatīvas un spilgtas, pārsvarā melnbaltas fotogrāfijas (tikai uz "Pirelli 2006" kalendāra vāka un marta un novembra mēneša lappusēm parādās tikko manāmi krāsu triepieni) attēlo galvu reibinošas un vilinošas sievietes. Alass un Pigo ir radījuši tēlus, kuri nepakļaujas nekādiem noteikumiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO