Degvielas melnais tirgus un degvielas kontrabanda ir viena no šobrīd visstraujāko izaugsmi piedzīvojošajām “nozarēm” par sabrukušu uzskatāmajā Venecuēlas ekonomikā, vēsta Lielbritānijas medijs “Sky News”.

Medija korespondents Alekss Krafords norāda, ka degvielas melnajā tirgū valstī šobrīd darbojas praktiski ikviens, kam ir tādas iespējas.

“Sky News” korespondenta novērojumi liecina, ka degvielas nelegāla tirdzniecība kļuvusi par vienu no straujāk augošajām ekonomiskajām aktivitātēm krīzes pārņemtajā valstī.

Aktivitātes kāpums degvielas melnajā tirgū ir turpinājies arī pēc tam, kad Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro valdība paziņoja par degvielas subsīdiju ierobežošanu, tādējādi cenšoties nepieļaut lētās degvielas aizplūšanu pāri Venecuēlas robežai.

Venecuēlas pilsētā Sankristobalā, kas atrodas netālu no valsts robežas ar Kolumbiju, milzīgas rindas degvielas uzpildes stacijās ir ierasta parādība.

Atsevišķos gadījumos rindas stiepjas pat vairāku kilometru garumā.

Daļa cilvēku rindās pēc degvielas pavada pat sešas stundas, nereti arī nakšņojot pie degvielas uzpildes stacijām (DUS), tādējādi nodrošinoties, ka degvielu viņi dabūs. Šī pacietība ir tā vērta – lielākā daļa šo cilvēku varēs labi nopelnīt, vēlāk pārdot šo degvielu tālāk.

Pircēji DUS iegādāto degvielu pārdot organizētiem kontrabandas grupējumiem, kuri tālāk to ved pāri robežai un pārdot Kolumbijā un citās valstīs par vairākas reizes lielāku cenu.

Venecuēlai ir lielākās apstiprinātās naftas rezerves pasaulē un līdz šim valstī bija arī lētākā degviela pasaulē.

Valstij nonākot politiskā, ekonomiskā un sociālā haosā, valsts iedzīvotājiem rodas nopietnas grūtības izdzīvot apstākļos, kad vērojama hiperinflācija, kā arī pirmās nepieciešamības preču un pakalpojumu trūkums.

Lai kaut kā nodrošinātu sev un savām ģimenēm iztiku, Venecuēlas iedzīvotāji ir spiesti nodoties aktivitātēm degvielas melnajā tirgū.

Sankristobalā ierasta ir parādība, kad cilvēks, izstāvējis kilometriem garo rindu DUS un piepildījis savu auto ar degvielu, taisnā ceļā dodas uz valsts robežu ar Kolumbiju, lai tikko iegādāto degvielu uzreiz pārdotu kontrabandistiem.

“Tas ir ļoti slikti. Tas padara mani dusmīgu, jo režīms spiež mūs to darīt [sadarboties ar kontrabandistiem], bet tiesībsargājošās iestādes ir korumpētas [un neko nedara],” norāda viens no Sankristobalas degvielas melnā tirgus dalībniekiem.

Degvielas kontrabandisti lēto degvielu no Venecuēlas pāri robežai uz Kolumbiju ved dienu un nakti.

Portāls TVNET jau iepriekš vēstījis par Venecuēlas naftas nozares un ekonomikas problēmām. Par lētās degvielas ēras galu iespējams lasīt šeit. Savukārt stāsts par Venecuēlas naftas nozares sabrukumu lasāms šeit

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams