Vakar "Skonto" stadionā 2006.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē Latvijas futbola izlase cīnijās neizšķirti 1:1 ar Slovākijas valstsvienību.

Ar nodurtu galvu mājās

Šodienas spēle tika gaidīta ar dažādām jūtām. Gluži kā vakar galvā stāv Latvijas kaunpilnais sniegums mačā ar Igauniju, kas lika ievērot zināmu piesardzību, kādā kondīcijā patlaban ir mūsu valstsvienība. Turpretim no otras puses Latvijas izlasei šī spēle neko vairs nenozīmēja turnīra tabulā, tādā gadījumā spēle parasti ir atraisītāka. Vēl jau arī noteikti spēlētāji savu skatītāju priekšā gribēja izpirkt vainu par iepriekšējo zaudējumu.

Pamatsastāvs kopš spēles ar Igauniju bija mainīts. Protams, vislielākās korekcijas ieviesa mūsu aizsardzības šefa Igora Stepanova iepriekšējā spēlē nopelnītais „dzeltenais plāksteris”, kas viņam liedza šodien doties laukumā. Latvijas valstsvienības galvenais treneris Jurijs Andrejevs šajā situācijā rīkojās sev visai neraksturīgi, proti, nomainīja pilnībā centra aizsargu pāri, atstājot rezervē arī Māri Smirnovu. Izskaidrojums, protams, tālu nav jāmeklē, jo Artūrs Zakreševskis un Aleksandrs Isakovs, tā sakot, balsta aizsardzību arī savā klubā „Skonto”, tālab par mūsu centru aizsargu sapratni laukumā uztraukumam nebija pamata.

Izlase, kas spēlē futbolu

Pirmais puslaiks jau ar pirmajām minūtēm iezīmēja pozitīvās pārmaiņas kopš spēles ar Igauniju. Latvijas izlases spēlētāji cīnījās par katru bumbu, un arī tehniskā brāķa bija ievērojami mazāk.

Andrejs Rubins pirmajā puslaikā kā ass nazītis graizīja slovaku aizsardzību

Tomēr pamazām slovaki pārņēma bumbas kontroli savā labā, taču bīstamus momentus izveidot izdevās reti. Latvieši mēģināja iekarot slovaku cietoksni ar asiem pretuzbrukumiem. Ja vien Māris Verpakovskis reiz varētu izslimot savu „krišanas kaiti” un mēģinātu no katras situācijas iegūt maksimālo, kas zina, kā šie pretuzbrukumi beigtos. Pirmajā puslaikā Māris nokrita trīs reizes, visas reizes tiesneša svilpe klusēja, klusēja pamatoti.

Jau mača 24. minūtē Andrejevs bija spiests veikt pirmo spēlētāju maiņu Latvijas izlases sastāvā. Savainotā Igora Korabļova vietā laukumā devās Vladimirs Žavoronkovs, kas komandas taktisko zīmējumu neizmainīja.

Puslaika otrajā pusē slovaki izpildīja vairākus stūra sitienus pēc kārtas, kas bez mūsu torņa Stepanova laukumā katru reizi lika panervozēt. Kā saka, vārti brieda un nobrieda. 35. minūtē pēc centrējuma mūsu centra aizsargus apsteidza Roberts Viteks un ar spēcīgu sitienu atstāja Koļinko bezspēcīgu: 0:1.

Šie vārti spēli nesaasināja, gluži pretēji, spēle palika gausāka, pārsvarā saspēle notika viduszonā, kas nekādi neapdraudēja abu izlašu vārtus.

Otrā puslaika sindroms

Juris Laizāns šādās situācijās šovakar nonāca vairākkārt

Šoreiz nekas neliecināja, ka vēsture varētu atkārtoties. Spēlētāji „kapāja”, kā mācēja. Viens no Latvijas izlases nepārprotamākajiem vilcējiem bija Laizāns, kas spēlēja ar tik lielu pašatdevi, ka brīžiem pārcentās, vairākās epizodēs nospēlējot nevajadzīgi rupji. Galvenais mača arbitrs mēģināja Laizānu atvēsināt, piešķirdams viņam dzelteno kartiņu pēc sitiena Mintālam pa kājām. Otrais pēc šīs sadursmes klibodams atstāja laukumu.

Meistars paliek meistars, gan apgādājot komandas partnerus ar lieliskām piespēlēm, gan demonstrējot labu driblu, un, protams, lieliskais vārtu guvums kā punkts uz i - Juris Laizāns

Mača turpinājumā abas valstsvienības pa reizei bīstami uzbruka vārtiem, taču uzvaras svaru kausus kādai par labu nosvērt neizdevās. Spēle tā arī beidzās 1:1.

Pēc spēles Juris Laizāns vēl joprojām nevarēja aizmirst sakāvi Igaunijā: „Šodien nospēlējām labi, jo izpildījām trenera plānu. Ja šādi spēlētu pret Igauniju, mēs noteikti būtu uzvarējuši. Faniem bijām šodien parādā labu spēli.”

Jurijs Andrejevs
Latvijas izlases galvenais treneris Jurijs Andrejevs pēc spēles bija apmierināts ar komandas sniegumu: "Mēs aizvadījām labu spēli. Pirms mača izvirzījām uzdevumu - spēlēt tā, lai mūsu sniegums patiktu līdzjutējiem. Domāju, ka to arī paveicām. To apliecināja arī pēc mača mums veltītie fanu aplausi. Ļoti gribējām uzvarēt un līdz pat pēdējai minūtei centāmies gūt otros vārtus." Treneris neslēpa arī personālijas no mūsu izlases, kas viņu iepriecināja šai mačā: "Vēlos paslavēt Laizānu par šo maču – ja visa mūsu komanda darbotos ar tādu agresiju kā viņš, tad es būtu priecīgs. Cik reižu Laizāns ar savu aktīvo darbību atņēma bumbu pretiniekiem laukuma vidū!"

Pēc trešdienas spēles Latvijas izlase 2006.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas trešās grupas kopvērtējumā ar 15 izcīnītajiem punktiem pakāpās uz ceturto vietu, bet Slovākijas valstsvienība ar 19 punktiem saglabā otro pozīciju.

Līderi ar 24 punktiem ir Eiropas vicečempioni Portugāles futbolisti, kas šodien viesos cīnījās neizšķirti 0:0 ar Krievijas izlasi. Krievijas valstsvienībai ir 19 punkti un trešā pozīcija apakšgrupā. Citā šīs dienas spēlē Lihtenšteina savā laukumā ar 3:0 uzveica Luksemburgu.