Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta B grupas pirmajā spēlē ļoti rezultatīvā un skaistā mačā atzina Kanādas valstvienības pārākumu ar rezultātu 4:6 (1:1, 1:4, 2:1).

Izšķirošā šajā mačā bija otrā trešdaļa, kurā Kanāda uzvarēja ar 4:1.

Rezultātu mača trešajā minūtē atklāja kanādieši, kad skaitlisko vairākumu izmantoja Brendans Morisons. Noraidīts bija Leonīds Tambijevs.

Jau nākamajā uzbrukumā noraidītais Tambijevs ar maiņas partneriem metās uzbrukumā atspēlēties. Pēc lieliskas Aleksandra Ņiživija piespēles Aleksandrs Semjonovs panāca izlīdzinājumu.

Kanādieši, līdzīgi kā pārbaudes spēlēs, spēlē rupji. Taču Latvija joprojām nespēj izmantot skaitliskos vairākumus.

Otrās trešdaļas sestajā minūtē Latvijas aizsargs Rodrigo Laviņš tika noraidīts par pretinieka klupināšanu ar nūju. Kanādieši otro reizi šajā spēlē izmantoja skaitlisko pārsvaru un izvirzījās vadībā. Vārtus guva Džo Torntons.

Un otro reizi šai spēlē mūsu komanda ar dubultu spēku metās atspēlēties, un pēc lieliskas saspēles vārtus guva Ģirts Ankipāns. 2:2!

Trešo reizi mačā Kanāda vadībā izvirzījās sešas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām pēc Rika Neša metiena, bet ceturtos vārtus kanādiešu labā otrā perioda 16.minūtē guva Patriks Marlo. Vēl pēc minūtes izrāvienā uz Latvijas vārtiem, Stīvs Nešs burtiski iestumj vārtos ripu un panāk 5:2 Kanādas labā.

Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs pēc pēdējo vārtu ielaišanas pieņem lēmumu nomainīt vārtsargu, un vārtos stājas Artūrs Irbe.

Trešajā trešdaļā Latvijas izlase beidzot spēj izmantot skaitlisko vairākumu. Viktora Ignatjeva raidīto ripu vārtu priekšā pielabo Jānis Sprukts, un rezultāts kļūst 3:5.

Latvija arvien vairāk kontrolē ripu viduszonā, kas vainagojas ar vēl vienu noraidījumu kanādiešiem. Un arī šo skaitlisko pārsvaru spēj izmantot Latvija. Spēcīgs Kārļa Skrastiņa metiens - lūdzu!!!! 4:5!

Tomēr Latvijas izlases fanu taures pieklust, kad piecas minūtes līdz spēles beigām Stīvs Nešs, gūdams "hat trick", palielina Kanādas pārsvaru - 4:6.

Spēles galotni Kanāda nospēlē uz rezultāta nosargāšanu, kas viņiem izdodas, un spēle tā arī beidzas - 4:6. Skaistā spēlē piedzīvots zaudējums pret pasaules čempioniem.

Latvijas izlases rindās par labāko šajā mačā tika atzīts uzbrucējs Jānis Sprukts, bet Kanādas valstsvienībā - triju vārtu guvējs Nešs.