Pirmdienas pievakarē Rīgas Sporta pilī atkal satikās Latvijas hokeja izlases kandidāti, lai sāktu plānveidīgu gatavošanos pasaules čempionātam, kas 30. aprīlī startēs Austrijā. Uz ledus vakar izgāja četri vārtsargi un 16 laukuma spēlētāji, kā arī treneru korpuss pilnā sastāvā.

"Pirmie iespaidi ir labi. Sanācām, satikāmies un bez īpašiem uzdevumiem vai mērķiem padarbojāmies uz ledus, īsi sakot treniņš ar devīzi - satikšanās", Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs akcentēja pirmās nodarbības nepiespiesto atmosfēru.

Olimpisko kvalifikācijas turnīru izlaidis savainojuma dēļ, kopā ar sarkanbaltsarkanajiem atkal bija izlases ilggadējais uzbrucējs Aigars Cipruss, kurš tāpat neslēpa sajūsmu par atkalredzēšanos.

"Katru gadu atgriežoties mājās, ir patīkami atkal būt kopā ar komandu, ar puikām, ar čaļiem, ar kuriem hokejs ir spēlēts kopā visu mūžu. Tagad ir tā, ka puse spēlējam Eiropā un tiekamies reizi gadā, tāpēc tās labākās emocijas ir iespēja satikties, papļāpāt un būt kopā vienā komandā", vēl slaukot sviedrus TVNET Sportam atklāja Cipruss.

Īsi pirms treniņa Sporta pils mijkrēslī tika sanestas kastes un saiņi, kuros bija izlases jaunā ekipējuma paraugi, un interesantākais, ka Austrijā mūsu komanda spēles Reebok firmas jaunākā modeļa ķiverēs (att.).

No ģērbtuves - pirmais līdz ledum, bruņojies ar ripām, nonāca izlases vārtsargu treneris Vitālijs Samoilovs, un tieši 17.00 Beresņeva un Co rīcībā bija 20 izlases kandidāti.

Šogad izlases pirmais "salidojums" gandrīz precīzi sakrīt ar pavasara pirmo elpu, un tas bija bagātīgi pārstāvēts ar reālajiem pretendentiem braucienam uz Insbruku.

Vārtsargi - Artūrs Irbe, Edgars Masaļskis, aizsargi - Rodrigo Laviņš, Atvars Tribuncovs, Oļegs Sorokins, Viktors Ignatjevs, uzbrucēji - Cipruss, Leonīds Tambijevs, Aleksandrs Ņiživijs, Aleksandrs Macijevskis, Ģirts Ankipāns, Jānis Sprukts un Mārtiņš Cipulis.

"Satikšanās" treniņā vēl piedalījās vārtsargi no tālākā kandidātu gala - Dmitrijs Žabotinskis un Mārtiņš Raitums, kā arī "Liepājas metalurga" aizsardzības balsts Vents Feldmanis un jaunais "Rīga 2000" aizsargs Guntis Galviņš.

No uzbrucējiem vēl bija arī Miķelis Rēdlihs, Juris Ozols, kā arī savu pirmo izlases treniņu pirms pasaules čempionāta aizvadīja Ogres "bebru" uzbrukuma līderis Edijs Brahmanis.

Neliela savainojumu dēļ tālāk par svaru zāli netika laists Grigorijs Paneteļejevs, bet Arvīds Reķis Vācijas Bundeslīgas pēdējā spēlē guva smadzeņu satricinājumu, un izlasei visticamāk pievienosies tikai nākamnedēļ.

Ģimenes apstākļu dēļ, treniņā neiedalījās arī Kārlis Skrastiņš, bet Aleksandrs Semjonovs pēc sezonas beigām vēl aizkavējies Zviedrijā.

Jau tuvākajā laikā visi šie spēlētāji pievienosies komandai, tāpat kā Ziemeļamerikas līgās spēlējošais Armands Bērziņš un pirmoreiz uz izlasi izsauktais Māris Ziediņš.

Pārējiem "amerikas" kandidātiem vēl turpinās regulārās sezonas spēles vai "play off", un to skaitā ir arī Latvijas junioru izlases līderi Oskars Bārtulis, Mārtiņš Karsums un Lauris Dārziņš.

Pēdējais nule kā ar gūtajiem vārtiem savai komandai Kelounas "Rockets" Rietumu Hokeja līgas "play off" mačā palīdzēja gūt vārtus, kas deva uzvaru ne tikai spēlē, bet ar 4-2 arī visā astotdaļfinālsērijā. Līdz ar to, Dārziņa izredzes pievienoties izlasei ir kļuvušas diezgan minimālas.

Pagaidām to nevar izdarīt arī Sergejs Naumovs, Igors Bondarevs un Aleksejs Širokovs, jo visi trīs turpina spēlēt Krievijas augstākās līgas pusfinālā.

Kā informēja Beresņevs (att. izrīko izlases kandidātus pirmajā treniņā), tad šis izlases kandidātu saraksts vēl var mainīties, un tas nozīmē, ka tajā var parādīties vēl citi jauni vārdi, kā piemēram Latvijas hokeja policists Raitis Ivanāns, kurš spēlē Amerikas Hokeja līgā.

Bet uz vecās labās Sporta pils ledus, (acīmredzot pēdējo pavasari), notika jauka satikšanās, kas gan nenozīmēja vieglu pastaigu. Sākumā pieslīpējuši klasiskās kombinācijas - hokejisti spēleja divi pret divi starp šķērsām laukumam novietotiem vārtiem.

Pamīšus tajos stājās visi četri ripu ķērāji, tajā skaitā NHL bezdarbnieks Irbe (att. pa kreisi), taču izdarīt secinājums par viņa sportisko formu, protams, vēl ir pāragri.

"Puišus mēs cenšamies noskaņot veselīgai konkurencei. Mums ir pietiekami daudz pārbaudes spēļu, no kurām lielākā daļa diemžēl izbraukumā, tomēr mēs ļoti skrupulozi analizēsim katra spēlētāja individuālo statistiku. Tāpat sekosim līdz arī atsevišķu piecinieku rādītājiem, tam - kāda būs katra kandidāta motivācija cīņā par rezultātu, uzvaru, noraidījumu daudzums un visbeidzot attieksme pret komandu", Beresņevs uzskaitīja svarīgākos faktorus, kas ietekmēs spēlētāja tikšanu vai netikšanu uz pasaules čempionātu Austrijā.

Treneris arī ieskicēja pāris uzbrukumu trijniekus, kas tādi varētu spēlēt arī Austrijā: Ņiživijs - Cipruss - Panteļejevs, trio, kas jau bija plānots olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, bet ko izjauca Ciprusa savainojums, kā arī trīsvienība Macijevskis -Semjonovs - Tambijevs.

Tomēr Beresņevs uzsvēra, ka tas nenozīmē, kā tādi tie arī paliks, un pieļāva varbūtību, ka pat spēļu laikā varētu notikt izmaiņas spēlētāju virknējumos.

Latvijas izlases pirmās pārbaudes spēles notiks 13. un 14. aprīlī, kad Popradā sarkanbaltsarkanie spēlēs ar Slovakiju, bet 21. un 23. aprīlī sekos divi izbrakuma mači ar Vāciju.

Visbeidzot 25. aprīlī Rīgas Sporta pilī: Latvija - Kanāda.

LTV 7 plāno tiešās translācijas no Slovakijas un Sporta pils, bet spēles ar Vāciju pagaidām ir zem jautājuma zīmes.

PČ Austrija 2005., B grupa Insbruka:

Latvija Kanāda ASV Slovēnija 30.04. Latvija - Kanāda, 03.05. Latvija - ASV, 05.05. Latvija - Slovēnija.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams