Slavenajai testu uzvarētājai "Hakkapeliitta Q" beidzot atrasts cienīgs pēctecis.

Ziemeļvalstīm un attiecīgi arī mums paredzētā frikcijas bezradžu riepa "Nokian Hakkapeliitta Q" noturējās salīdzinošo testu virsotnēs piecus gadus, kas ir absolūts rekords, turklāt arī pēdējās sezonas testos piekāpās jaunākiem konkurentu modeļiem par mata tiesu. Taču "mata tiesa" somiem jau skaitās netīkams rezultāts, un tāpēc klajā laists jauns ierocis HKPL RSi". Q burtu nosaukumā izmantot vairs nav iespējams, jo ātruma indekss 160 km/h, ko apzīmē šis burts, nu paaugstināts līdz 170 km/h. No tā var automātiski secināt, ka "Nokian" ir īpaši piestrādājis "Q" vājo vietu izskaušanai no pēcteča raksturlielumiem. Kā zināms, "HKPL Q" neizceļas ar vadāmību uz asfalta, siltākā laikā riepa sāk "peldēt" un pastiprināti dilt. "RSi" šis trūkums ja arī nav novērsts, tad samazināts, izveidojot dažāda dziļuma lameles. Elementārais paņēmiens - iegriezt protektoru dažādā dziļumā - nesamazina saķeri sniegā un uz ledus, toties jūtami paaugstina stabilitāti uz asfalta. "Nokian" nodiluma indikators ar mm cipariņiem norāda, ka somi ir diezgan pārliecināti par saviem sasniegumiem.

Pēc zīmējuma protektors atgādina radžoto riepu "HKPL 4", kura ar savām četrstūrainajām radzēm apaļu vietā sagrāva visus radžoto riepu testos. Interesanti, ka automobiļa akselerācijas brīdī pārsvarā "strādā" riepas vidus, bet bremzējot - malas. Šāda "darba dalīšana" arī samazina nodilumu. Visām "RSi" riepām, kas lielākas par 14 collām, paredzēts īpašs gumijas aizsargs "Mudstopper", kas dubļiem un sālij neļauj iekļūt starp riepu un disku. Zemprofila riepām (55 profils un mazāk) visām kā viens ir aizsarggrope, lai pret apmali neapsistu lietos diskus. Izmēru gamma paredzēta jo plaša - no 175/70 R13 līdz 225/40 R18.

"Nokian" pārstāvis "Freibi Riepas" pagaidām nevar pateikt, kad jaunā "Hakkapeliitta" nonāks Latvijā. Iepazīšanās ar "Nokian" jaunajiem modeļiem testu poligonā Ivalo (aiz polārā loka) Latvijas presei un izplatītājiem paredzēta tikai marta beigās. Skaidrs, ka "RSi" būs dārgāka par "kušku", kā tautā iesaukta "HKPL Q", bet domājams, ka riepa būs tā vērta. Pēc diviem nobrauktiem "HKPL Q" komplektiem un iespējām salīdzināt tos ar citām lieliskām bezradžu riepām varu apliecināt, ka tie pieci gadi pašā topā "Nokian" nav tikuši par skaistām acīm.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams