Portugāļu jūrasbraucējs un jaunu zemju atklājējs Vasko da Gama

FOTO: Publicitātes foto

1497. gada 22. novembrī portugāļu jūrasbraucējs un jaunu zemju atklājējs Vasko da Gama apbrauc Āfrikas kontinenta dienvidu smaili — Labās Cerības ragu. Portugāles karaļa Emanuela I uzdevumā viņš ar četriem kuģiem bija ceļā uz Indiju, ko 1498. gada 20. maijā arī sasniedza — kļūdams par pirmo eiropieti, kurš šajā teiksmainajā zemē ieradās pa jūras ceļu.

Viktors Igo

1832. gada 22. novembrī Parīzes teātrī «Comedie francaise» tiek uzvesta Viktora Igo drāma «Karalis uzjautrinās». Groteskais stāsts par franču karaļa Fransuā I izlaidīgo dzīvi izraisa milzu skandālu un jau otrā dienā tiek aizliegts. Taču pēc 19 gadiem tas piedzīvo jaunu atdzimšanu, proti, kā librets Džuzepes Verdi operai «Rigoleto».

1927. gada 22. novembrī Benito Musolīni vadītā fašistiskā Itālija un Albānijas valdība Tirānā noslēdz aizsardzības līgumu. Albānija līdz ar to kļūst par Itālijas protektorātu un līdz pat Otrā pasaules kara beigām paliek par valsti zem svešas kundzības.

1942. gada 22. novembrī Staļingradā padomju armija noslēdz ielenkuma loku ap ģenerāļa Frīdriha Paulusa komandēto 6. vācu armiju. Neraugoties uz Ādolfa Hitlera kategorisko aizliegumu, Pauluss, tagad jau feldmaršals, 1943. gada 2. februārī kapitulē.

1943. gada 22. novembrī ASV prezidents Franklins Rūzvelts un Lielbritānijas premjerministrs Vinstons Čērčils Ēģiptes galvaspilsētā Kairā sāk nedēļu ilgas sarunas ar Ķīnas maršalu Čanu Kaiši par pēckara situācijas noregulējumu Tālajos Austrumos.

1956. gada 22. novembrī Melburnā tiek atklātas XVI vasaras olimpiskās spēles. Interesanti, kas šajā olimpiādē abu Vācijas valstu — VFR un VDR — sportisti izveidoja vienu kopīgu Vācijas komandu, bet Austrālijas ļoti bargo karantīnas noteikumu dēļ visu veidu jātnieku sacensības notika Stokholmā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO