Latvijas sieviešu basketbola izlase uz pārbaudes spēlēm Parīzē dosies 13 spēlētāju sastāvā, Rīgā paliekot Zentai Meļņikai, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Latvijas valstsvienība piektdien plkst.19 spēlēs ar Eiropas vicečempioni Franciju, bet svētdien plkst.17 - ar iepriekšējās Pasaules kausa izcīņas bronzas komandu Austrāliju.

"Zentai ir neliels savainojums, kas neļauj trenēties un spēlēt ar pilnu jaudu, tāpēc negribam riskēt. Zenta turpinās trenēties Rīgā," LBS citē izlases galvenā trenera Mārtiņa Zībarta teikto.

Latvijas basketbolistes nedēļas nogalē Valensijā aizvadīja divas pārbaudes spēles, kurās ar rezultātu 66:82 piekāpās Francijai un ar 53:61 atzina Beļģijas pārākumu.

"Spānijas turnīrā nespējām sabalansēt ātrumu un pozicionālo uzbrukumu. Bieži pārāk sasteidzām metienus situācijās, kad ātrais uzbrukums nebija izdevies un vajadzēja nospēlēt mierīgāk, piespiežot pretinieces strādāt aizsardzībā. No kļūdām cenšamies mācīties treniņos un Parīzē varēsim pārbaudīt, kas izdevies," stāsta Zībarts.

Mačiem ar Francijas un Austrālijas izlasēm gatavošanās būs kā oficiālajos turnīros.

"Būs detalizēts skautings par katru pretinieču spēlētāju un komandas spēles īpatnībām, būs konkrēti uzdevumi un nopietna cīņa par uzvaru. Turpināsim spēlēt labākās saiknes, lai pilnībā izmantotu komandas potenciālu gan aizsardzībā, gan uzbrukumā," atzīmē galvenais treneris.

Spēles ar pasaules līmeņa komandām palīdzēs saprast, kā līdzvērtīgi cīnīties ar šādām izlasēm.

"Pērn tas nostrādāja - pārbaudes turnīrā Karlovivaros cīņā ar Serbijas izlasi, kas tolaik vēl bija Eiropas čempione, tikām skaidrībā par optimālo taktiku un Eiropas čempionāta astotdaļfinālā izcīnījām ļoti svarīgu uzvaru. Protams, par šādu pieredzi "jāmaksā" ar dažu zaudējumu, taču pārbaudes spēlēs tam nav izšķirošas nozīmes," skaidro Zībarts.

Pēc atgriešanās no Parīzes turpināsies komandas treniņi Rīgā.

Nākamajā nedēļas nogalē Latvija Rīgā spēlēs ar 2017.gada Eiropas čempionāta ceturto labāko komandu - Grieķijas izlasi. Savukārt divas dienas pirms Pasaules kausa izcīņas turnīra Tenerifē Latvijas komanda spēlēs ar FIBA Amerikas zonas čempioni Kanādas izlasi.

Augusta vidū pārbaudes turnīrā Rīgā latvietes ar 67:62 uzvarēja Zviedrijas izlasi, ar 66:71 zaudēja Krievijai un ar 80:59 sagrāva Ukrainu. Savukārt jūnijā, aizvadot tradicionālo rozā lentītes spēli, ar rezultātu 96:46 tika sagrauta Somijas valstsvienība.

Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

Pasaules kausa izcīņā no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

Latvijas dāmu izlase ceļazīmei uz Pasaules kausu tuvu bija vēl divas reizes, taču tad pie kārotās iespējas netika.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams