Lielbritānijā nav pieprasījusi Krievijai izdot bijušā krievu dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanā apsūdzētos Krievijas pilsoņus Aleksandru Petrovu un Ruslanu Boširovu, jo Krievijas likumi aizliedz valsts pilsoņu izdošanu tiesāšanai citās valstīs. Lielbritānijas raidsabiedrība BBC skaidro, kādos apstākļos abi apsūdzētie tomēr varētu tikt tiesāti Lielbritānijā.

Kā vēstīts, Lielbritānijas apsūdz Petrovu un Boširovu par sazvērestību pastrādāt slepkavību, slepkavības mēģinājumu un nervus paralizējošās vielas "Novičok" izmantošanu.

Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Lielbritānijas policija trešdien paziņoja, ka tā ir izdevusi Eiropas aresta orderi. Tas nozīmē, ka, gadījumā, ja Boširovs un Petrovs ieradīsies kādā citā Eiropas Savienības (ES) valstī, viņus būs iespējams aizturēt.

Lielbritānijas policija gan uzskata, ka pastāv maza iespējamība, ka abi aizdomās turētie plānotu pamest Krieviju, lai dotos uz kādu citu valsti.

Ja kāda ES valsts uzskata, ka kāds noziegumā aizturēts cilvēks ir ieradies citā ES valstī, pirmajai valstij ir tiesības lūgt otro valsti aizdomās turamo personu aizturēt.

Savukārt pēc aizturēšanas otrajai valstij ir pienākums izdot aizturētās personas tiesāšanai Eiropas aresta orderi izdevušajā valstī.

Šī mehānisma izmantošana Eiropā pēdējo desmit gadu laikā ir pakāpeniski palielinājusies.

2004.gadā ieviestais Eiropas aresta ordera mehānisms ir būtiski samazinājis noziegumos aizdomās turamo izdošanas laiku.

Iepriekš aizdomās turamā izdošana citai valstij prasīja vidēji gadu, savukārt pēc mehānisma ieviešanas šis laiks ir samazinājies līdz 48 dienām, liecina Eiropas Komisjas dati.

Laika periodā no 2009. līdz 2017.gadam, tiesāšanai Lielbritānijā, patiecoties Eiropas aresta orderim, izdoti divi Krievijas pilsoņi.

Pagājušajā gadā Lielbritānijā kopumā izsniedza 278 Eiropas aresta orderus. 201 cilvēks tika aizturēts, un 183 no viņiem tika nogādāti tiesāšanai uz Lielbritāniju.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams