FOTO: AFP/SCANPIX

Viesuļvētra "Maikls" sasniegusi "ārkārtīgi bīstamas" ceturtās kategorijas vētras spēku un tuvojas ASV Floridas štata piekrastei, kur iespējami plaši postījumi. Nacionālais Viesuļvētru centrs (NHC) brīdina par cilvēku dzīvībām bīstamu vēju un plūdiem.

Viesuļvētras brāzmas sasniegušas ātrumu 58 metri sekundē. Meteorologi prognozē, ka "Maikls" Floridas ziemeļrietumus sasniegs trešdienas pēcpusdienā, izraisot dzīvībai bīstamus plūdus piekrastē un spēcīgu lietu un vēju, ziņo NHC.

Piekrastes reģionos izsludināta obligāta evakuācija, kas attiecas uz aptuveni 370 000 cilvēku.

Nedēļas nogalē Centrālamerikā 13 cilvēki gājuši bojā vētras un plūdu dēļ, ziņo raidorganizācija BBC.

FOTO: AFP/SCANPIX

Bijušais NHC vadītājs Riks Knabs aicināja visus cilvēkus vētras ceļā nekavēties un tūlīt evakuēties.

Viņš brīdināja, ka "Maikls" var kļūt par vienu no postošākajiem orkāniem, kas skāris šo reģionu.

"Viesuļvētra "Maikls" rada nāves draudus, būdama postošākā vētra, kas skārtusi Floridas ziemeļrietumus pēdējās desmitgadēs," sacīja Floridas gubernators Riks Skots, kurš jau mobilizējis 2500 Nacionālās gvardes karavīrus, lai palīdzētu evakuācijā un iespējamo postījumu novēršanā.

ASV prezidents Donalds Tramps izsludinājis Floridā ārkārtas stāvokli, kas ļaus štatam piekļūt federālajiem palīdzības fondiem un saņemt atbalstu no Federālās ārkārtas situāciju pārvaldes (FEMA).

Tramps aicināja cilvēkus sekot vietējo varasiestāžu rīkojumiem un būt piesardzīgiem.

Meteorologi prognozē, ka "Maikla" ietekme būs jūtama arī Alabamā un Džordžijā, kur arī izsludināti brīdinājumi par tuvojošos vētru.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO