Dienvidkorejas ārlietu ministre Kana Genhva trešdien paziņojusi, ka Seula apsver iespēju atcelt dažas no vienpusēji noteiktajām sankcijām pret Ziemeļkoreju, lai dotu impulsu diplomātiskajiem centieniem uzlabot attiecības ar Phenjanu un atrisināt pussalas kodolkrīzi.

Kana, uzrunājot parlamentu, pavēstīja, ka valdība izvērtē iespēju atcelt 2010.gada sankcijas, kas tika ieviestas pēc dienvidkorejiešu karakuģa nogremdēšanas, kurā gāja bojā 45 karaflotes jūrnieki un kurā Dienvidkoreja apsūdzēja Phenjanu.

Tolaik Seula faktiski pārtrauca jebkādu pārrobežas ekonomisko sadarbību, izņemot abu Koreju kopīgā industriālā parka darbību Kesonā.

Dienvidkoreja darbību Kesonas industriālajā parkā pārtrauca vienīgi 2016.gadā, reaģējot uz Ziemeļkorejas veikto kodolizmēģinājumu un tālas darbības rādiusa ballistiskās raķetes palaišanu.

Tomēr Seulas lēmumam atcelt vienpusējās sankcijas pamatā būs tikai simbolisks raksturs, jo Dienvidkoreja faktiski nevar atsākt kopīgus ekonomiskos projektus ar Ziemeļkoreju, ko ierobežo starptautiskās sankcijas, kas kopš 2016.gada ir ievērojami pastiprinātas, reaģējot uz Phenjanas kodolprogrammas un raķešu izmēģinājumu tālāko paplašināšanu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams