FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pavasarī Latviju pāršalca ziņa, ka grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs (38) ir izšķīries no savas sievas un divu bērnu mātes. Intervijā ar žurnālu “Ieva” viņš mēģināja šķetināt, kāpēc tā sanācis.

“Mēs ar sievu jau kādu laiku vairs neesam kopā, esam izšķīrušies. Ir savi iemesli, kāpēc rīkojos tā, kā rīkojos. Un mans lielais, iekšējais jautājums ir - vai tas, ka aizgāju, bija vīrišķīga vai nevīrišķīga rīcība. Aiziešanai bija savi iemesli. Tikai jautājums, vai šie iemesli bija svarīgi vai tomēr nesvarīgi. Jo es ar savu rīcību sāpināju vairākus cilvēkus. No šā viedokļa raugoties, tas nebija vīrišķīgi. Taču es neredzēju citu ceļu, kā rīkoties. Lai cik sāpīgi, nepatīkami bija darīt pāri citiem, es biju godīgs. [..] Vienīgi par bērniem man šobrīd ir daudzmaz mierīga sirds. Es esmu un gribu būt tēvs, par to vispār nav jautājumu,” intervijā izdevumam pauda dziedātājs, piebilstot, ka jau ar vecāko meitu izrunājis, ka viņa nav vainīga pie vecāku šķiršanās.

Kā jau ziņots, 7. septembrī tika laists klajā latviešu alternatīvās popmūzikas grupas "The Sound Poets" trešais studijas albums "Trīs".

"Šķiet, liriski un muzikāli šis ir introspektīvākais un personiskākais grupas veikums. Zināmā mērā tam apakšā slēpjas liela emocionālā slodze, tomēr to tikpat ļoti raksturo arī vieglums un brīvība, ar kādu mēs to radījām," par "Trīs" stāsta grupas basģitārists Kārlis Josts.

Albumā "Trīs" iekļautas 11 dziesmas latviešu valodā, kas ierakstītas "Clockwork Studio" (Tartu, Igaunijā) un grupas mājvietā Andrejsalā. "Trīs" ierakstījis un miksējis Gatis Zaķis, to producējis Zaķis kopā ar grupas dalībniekiem - Jāni Aišpuru, Normundu Lukšu, Pēteri Lundi, Kārli Jostu un Undīni Balodi. Dziesmu tekstu tapšanā piedalījušies arī Alise Joste un Arnis Račinskis, savukārt albuma dizainu veidojis mākslinieks Krišs Salmanis.

"Rakstot "Trīs", mēs centāmies apzināties un domāt par grupas "The Sound Poets" stiprajām pusēm, par to, kas cilvēkiem tiešām patīk mūsu mūzikā, un centāmies šīs lietas saglabāt, vienlaikus paliekot uzticīgi arī savām iekšējām izjūtām par mūziku, tās tapšanas procesu un tās nozīmi mūsu dzīvēs. Tas mēdz būt izaicinājumiem pilns process, taču esam ļoti priecīgi par paveikto," gandarījumu pauž mūziķi.

2

20. oktobrī "Arēnā Rīga" notiks albumam veltīts grupas lielkoncerts - ambiciozākais projekts grupas pastāvēšanas vēsturē.

"Koncertā "Arēnā Rīga" gribam cilvēkiem sniegt to, kas viņus mūsu mūzikā un koncertos uzrunā, tajā pašā laikā uzdrīkstoties mazliet vairāk un sperot nākamo soli grupas dzīvē. Enerģija, ko koncertos saņemam no klausītājiem, ļauj divkārtīgi to dot atpakaļ, tādēļ jau tagad ir skaidrs, ka 20. oktobra vakars būs neaizmirstams," pārliecināts ir Josts.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO