FOTO: Edijs Pālens/LETA

Partiju apvienības "Jaunā Vienotība" (JV) un partijas "KPV LV" sarunas par sadarbības iespējām jaunajā Saeimā bija negaidīti konstruktīvas, un tajās iezīmējās vairāki kopsaucēji, šodien pēc tikšanās žurnālistiem sacīja JV priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš.

Arī "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems apgalvoja, ka sarunas bija konstruktīvas un partijām bijusi līdzīga izpratne par medikamentu cenu samazināšanu un par valsts valodas izmantošanu skolās un bērnudārzos.

Viens no jautājumiem nākamās valdības darba kārtībā būs reģionālā reforma, norādīja abi politiķi. Kariņš vērsa uzmanību, ka svarīgas ir arī detaļas, kādā veidā to paredzēts īstenot.

JV priekšsēdētājs norādīja, ka abām partijām ir vienprātība, ka ir jāizbeidz netaisnīgā obligātās iepirkuma komponentes sistēma. Līdz šim gan abām partijām atšķīrās piedāvājums, kā to paveikt, bet par par detaļām ir iespējams vienoties, norādīja politiķis.

Kā ziņots, piektdien turpinās vairāku partiju divpusējās sarunas par jaunās valdības veidošanu.

JKP šodien plānoja atkārtoti tikties ar "KPV LV", "Attīstībai/Par!", VL-TB/LNNK un "Jauno Vienotību". Tomēr "KPV LV" nolēma vispirms tikties ar katru no Saeimas jaunajā sasaukumā ievēlētajām partijām un tikai tad atkārtoti runāt ar JKP, līdz ar to piektdien JKP un "KPV LV" tikšanās vēl nenotiks.

JKP šodien tikšanās laikā izteikusi piedāvājumu VL-TB/LNNK darboties topošajā koalīcijā.

Tāpat šodien tiekas arī "KPV LV" un "Jaunā Vienotība". Ar vairākiem politiskajiem spēkiem šodien tikšanos rīkos arī "Attīstībai/Par!" - ar "Jauno Vienotību", ar nacionālo apvienību un Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pēc provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem "Saskaņa" nākamajā parlamentā ieguvusi 23 deputātu vietas, "KPV LV" un JKP - pa 16, "Attīstībai/Par" un VL-TB/LNNK - pa 13, ZZS - 11, bet "Jaunā Vienotība" – astoņas.

JKP pirmo sarunu apli noturējusi ar visiem politiskajiem spēkiem, izņemot "Saskaņu". JKP paziņoja, ka viņu vadītā valdībā kopā ar ZZS nestrādās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO