FOTO: Evija Trifanova/LETA

"Attīstībai/Par!" (AP) un "Jaunās Vienotības" (JV) otrā klātienes tikšanās iezīmē "jaunu fāzi" valdības veidošanas sarunās, žurnālistiem paziņoja abu politisko spēku līderi.

AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts pēc tikšanās ar JV pārstāvjiem pauda, ka sarunās vērojams progress, un politiķi apspriež pēc būtības to, kas topošajai koalīcijas jādara. Abu politisko spēku daudzi ieskicētie darbi ir ļoti līdzīgi, pauda Pavļuts.

"Varam teikt diezgan droši, ka šī tikšanās iezīmē jaunu fāzi topošās koalīcijas veidošanas sarunās," norādīja Pavļuts. Viņa paustajām piekrita arī JV līderis Arvils Ašeradens, kurš sarunas arī vērtēja kā konstruktīvas, jo politiķi sāk strādāt pie reāli veicamo darbu saraksta. Ašeradens arī pauda, ka šī tikšanās iezīmē jaunu fāzi nākamās koalīcijas veidošanā.

Ašeradens tieši nevērtēja, kuras partijas vadītās sarunas ir bijušas veiksmīgākas - AP, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vai "KPV LV". Viņš gan piebilda, ka sarunās ar AP panākts vislielākais progress attiecībā uz veicamajiem darbiem. "Jaunievēlētajām partijām būtu jāuzņemas atbildība par valdības veidošanu, un sevi JV redz kā konstruktīvu partneri," pauda JV politiķis.

Komentējot jautājumu par iespēju AP virzīt savu premjeru, Pavļuts norādīja, ka šodienas sarunā neviens jautājumu par amatiem necilāja, jo vispirms ir jāvienojas par darbiem.

Starp valdības uzdevumiem, līdzīgi kā pēc citu partiju sarunām, tika minēta tiesiskuma nostiprināšana, valsts drošība un eiroatlantiskā virziena saglabāšana. Savukārt jautājumi, par kuriem vēl ir diskusijas, jārisina darba grupās.

AP šodien turpinās tikties ar citiem politiskajiem spēkiem - JKP un nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK. Savukārt ceturtdien AP tiksies ar "KPV LV" un Zaļo un zemnieku savienību.

Gan Pavļuts, gan Ašeradens šodien atkārtoti pauda, ka būtu jāveido plašāka koalīcija, iekļaujot tajā sešas partijas, proti, visus parlamentā ievēlētos politiskos spēkus, izņemot "Saskaņu". Ceturtdien arī sāksies Saeimā iekļuvušo politisko spēku konsultācijas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Kā ziņots, AP rosinājusi sākt sarunas starp sešām partijām par darāmajiem darbiem. Šāds lēmums pieņemts paralēli AP paziņojumam, ka tā nepieņems JKP piedāvāto valdības modeli, jo nav vienošanās par darāmajiem darbiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO