"KPV LV" pārstāvji tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni apliecinājuši, ka valdība tiks veidota bez "Saskaņas", žurnālistiem sacīja "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš.

"KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems pēc tikšanās ar prezidentu pauda, ka šī bija "ļoti laba un veiksmīga saruna" par jauno valdību. Pēc Gobzema domām, prezidentam šīs tikšanās laikā bija iespēja nostiprināt pārliecību par "KPV LV" kā politisko spēku, kas plāno saglabāt eiroatlantisko kursu un iestāties par tiesiskuma stiprināšanu. Tāpat "KPV LV" esot pauduši viedokli, ka Latviju neredz kā policejisku valsti.

Ar prezidentu pārrunāti arī programmatiskie jautājumi, kā arī turpmāka valdības veidošanas gaita. Gobzems akcentēja, ka topošās valdības stabilitātes nolūkos partijām nepieciešams vienoties par darbiem.

Arī "KPV LV" pārstāvji norādīja, ka ar prezidentu nav pārrunāts jautājums par koalīcijas modeli un to, cik partijas tajā jāiekļauj.

"KPV LV" nākamnedēļ turpinās divpusējās tikšanās ar partijām, kas iesaistītas valdības izveidē.

Kā ziņots, Valsts prezidents turpina tikties ar 13.Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem.

Pašlaik iniciatīvu valdības veidošanas sarunās uzņēmusies JKP, "KPV LV" un "Attīstībai/Par!".

JKP premjera kandidāts ir Jānis Bordāns, "KPV LV" - Aldis Gobzems un "Attīstībai/Par!" - Artis Pabriks.

JKP uzstāj, ka būtu jāveido piecu partiju koalīcija, neiekļaujot tajā Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un "Saskaņu". Savukārt pārējie potenciālie valdības partneri uzskata, ka valdības darbā jāpiedalās arī ZZS.

JKP pagājušajā nedēļā arī izteica piedāvājumu partijām par valdības modeli un atbildības jomu sadalījumu, tomēr neviens politiskais spēks tam nav piekritis.

Pašlaik valdības veidošanā iesaistītie politiskie spēki uzsver, ka nepieciešams runāt "par saturu" jeb nākamās valdības veicamajiem darbiem, nevis amatiem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams