FOTO: Evija Trifanova/LETA

13.Saeimā ievēlētie politiskie spēki šonedēļ turpinās valdības veidošanas sarunas.

Pirmdien partijām oficiāli nav paredzētas savstarpējās tikšanās, kurās būtu plānots apspriest topošo valdību, bet šis jautājums tiks apspriests vairāku politisko spēku valdes sēdēs.

Divpusējās partiju tikšanās turpināsies otrdien, 23.oktobrī. Pašlaik otrdien ir paredzētas "KPV LV" sarunas ar apvienību "Attīstībai/Par!", tomēr varētu notikt arī citas tikšanās.

Pagājušajā nedēļā notikušās partiju konsultācijas par jaunu valdību lielāku skaidrību neviesa un pašlaik nav skaidrs nedz potenciālās koalīcijas sastāvs, nedz iespējamais premjera amata kandidāts.

Nedēļas izskaņā notika politisko partiju konsultācijas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, pēc kurām partijas par iespējamo koalīcijas modeli joprojām izteicās nekonkrēti, tomēr Vējonis paziņoja, ka turpinās izvērtēt Alda Gobzema ("KPV LV"), Jāņa Bordāna (JKP) un Arta Pabrika (Attīstībai/Par!") kandidatūras uz Ministru prezidenta amatu.

Valsts prezidents sagaida, ka turpmākajā politisko partiju konsultāciju laikā tiks panākta vienošanās par vairākuma atbalstu vienam no šiem kandidātiem.

Valsts prezidents izvirzīs tikai tādu Ministru prezidenta amata kandidātu, par kuru nebūs šaubas par viņa iespējām saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam. Lai noskaidrotu iespējamību saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam, tikšanās laikā Valsts prezidents aicināja visus trīs potenciālos premjera amata kandidātus iesniegt nepieciešamos dokumentus.

Pašlaik iniciatīvu valdības veidošanas sarunās uzņēmušies trīs politiskie spēki - JKP, "KPV LV" un "Attīstībai/Par!", savukārt līdzšinējie valdošās koalīcijas spēki - "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Jaunā vienotība" - ir ieņēmuši nogaidošu pozīciju.

Konkrētu koalīcijas modeli un amatu sadalījumu tajā ir piedāvājusi tikai JKP, kura piedāvā ārpus valdības atstāt "Saskaņu" un ZZS, tomēr šim modelim nav citu partiju atbalsta, vairums no kurām mudina veidot "iespējami plašu" koalīciju. Šādos apstākļos no JKP puses ir izskanējuši mājieni par iespējamu došanos opozīcijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO