Deputāts Daniels Pavļuts

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Visā visumā jaunās valdības aprises jau ir diezgan skaidras, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Viņš teica, ka patiesībā esot tikai viens diskutabls jautājums - "cik ilgs laiks būs vajadzīgs, lai kāds pārskatītu vai nepārskatītu ultimātus un sarkanās līnijas".

Kopumā partijas esot vienisprātis par jaunās valdības darba programmu - "virsrakstiem". Vienlaikus sešos jautājumos esot vēlme iedziļināties vairāk.

Un tādēļ tiek rosināts organizēt ekspertu grupas, kas diskutētu par sešām tēmām - veselības aprūpes reformu, izglītības jomu, tiesiskuma un drošības jautājumiem, transporta un infrastruktūras tēmu, obligātā iepirkuma komponentes problēmas risinājumu un reģionālo reformu.

AP līdzpriekšsēdētājs skaidroja, ka ir piedāvājums AP, Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) un "KPV LV" katrai uzņemties pa divām no šīm tēmām. "KPV LV" tam esot piekritusi, bet JKP vēl nav sniegusi atbildi.

Pavļuts atklāja, ka ceturtdien, 25.oktobrī, ir paredzēta saruna par veselības aprūpes reformu, bet piektdien, 26.oktobrī, par reģionālo reformu. Šo divu sarunu rīkošanu uzņēmusies AP.

Vaicāts, kā plānots rīkoties, ja JKP pieturēsies pie nostājas nestrādāt šajās tematiskajās grupās, ja tajās darbosies arī Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji, Pavļuts teica, ka piedalīties ir aicināti visi seši politiskie spēki, kas iesaistīti sarunās par valdības izveidi.

"Katrs izdara savas izvēles. Mēs rīkosim sanāksmes, kas atnāks, ar tiem runāsim. Katrs atbild par savu retoriku un izvēlēm. Valdība ir jāizveido," viņš uzsvēra, piebilstot, ka AP vēlas strādāt ar JKP, un cer, ka tā dos šādu iespēju.

Pavļuts uzskata, ka ar Saeimas prezidija sastādīšanu nebūs problēmu, tomēr sliktākajā gadījumā varētu vienoties par kādu pārejas modeli, iespējams, pagarinot darba termiņu esošajiem prezidija locekļiem.

Kā ziņots, otrdien Pavļuts pēc tikšanās ar "KPV LV" pārstāvjiem informēja žurnālistus, ka ir vairāki jautājumi, kuras prasa tūlītēju detalizētāku izstrādi, līdz ar to partneriem tiks piedāvāts sešu tematisko grupu tikšanās formāts. Trīs jaunās partijas varētu savstarpēji vienoties, kā uzņemties līderību par šīm jomām atbilstoši prioritātēm, skaidroja Pavļuts. Viņš piebilda, ka sanāksmēs būs aicinātas piedalīties visas sešas partijas, kas iesaistītas sarunās par valdības izveidi.

Tikmēr JKP paziņojusi, ka neplāno strādāt tematiskajās grupās, ko rosina veidot "KPV LV" un AP, ja tajās darbosies arī Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji. JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns aģentūrai LETA norādīja, ka JKP jau iepriekš piedāvāja par nozarēm diskutēt ekspertu grupās. Tomēr, pēc JKP domām, tas ir jāveic piecu partiju sastāvā, proti, neiekļaujot ZZS. JKP jau iepriekš pauda, ka neredz iespēju jaunajā valdība sadarboties ar ZZS.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO