"Lion Air" lidmašīna. Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Indonēzijas iekšzemes reisa pasažieru lidmašīna, kas pirmdien iegāzās jūrā ar 189 cilvēkiem, iepriekšējā reisā reģistrēja neuzticamus augstuma un ātruma rādījumus, ziņo aviācijas negadījumu datubāze "Aviation Safety Network".

Zemo cenu aviokompānijas "Lion Air" lidmašīna "Boeing 737 MAX 8" ar 181 pasažieri un astoņiem apkalpes locekļiem bija ceļā no galvaspilsētas Džakartas Sukarno-Hatas lidostas uz Pangkalpinangu Bangkas salā, kad 13 minūtes pēc pacelšanās iekrita Javas jūrā Rietumjavas provinces piekrastē.

Īsi pirms lidmašīna zaudēja sakarus ar kontroltorni un nogāzās, tās pilots lūdza atļauju atgriezties Džakartas lidostā, paziņojot, ka lainerim radusies tehniska problēma.

Amatpersonas paziņojušas, ka vairs necer atrast izdzīvojušos.

"Aviation Safety Network" mājaslapā teikts, ka "Boeing 737 MAX 8" iepriekšējā lidojuma laikā no Denpasaras uz Džakartu reģistrējis neparastus augstuma un ātruma rādījumus uzreiz pēc pacelšanās.

Lidmašīnas tehniskajā žurnālā ierakstīts, ka rādījumi bijuši neuzticami.

"Lion Air" vadītājs Edvards Siraits ziņu aģentūrai DPA otrdien apstiprināja, ka lidmašīnai bijušas problēmas, kas minētas "Aviation Safety Network" mājaslapā, bet apgalvoja, ka tās tikušas novērstas.

Jautāts, vai lidmašīnai līdzīgas problēmas bijušas arī liktenīgajā pēdējā lidojumā, Siraits aicināja sagaidīt izmeklēšanas beigas.

Indonēzijas Transporta ministrija ir likusi aviokompānijām "Lion Air" un "Garuda Indonesia" pārbaudīt savas "Boeing 737 MAX 8" lidmašīnas, bet nav apturējusi lidojumus ar tām.

Tikmēr jūrā turpinās bojāgājušo cilvēku mirstīgo atlieku meklēšana. Līdz šim savākti 24 maisi ar cilvēku ķermeņu daļām un citām katastrofas atliekām, liecina amatpersonu sniegtā informācija.

Lidmašīnas "melnās kastes" vēl nav atrastas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO