FOTO: TASS/Scanpix

Krievija īsteno mērķtiecīgu anektētās Krimas demogrāfiskā sastāva izmaiņas politiku un šim nolūkam uz okupētajām teritorijām pārvietojusi 108 000 Krievijas pilsoņu, paziņojis Ukrainas pastāvīgais pārstāvis ANO Volodimirs Jeļčenko.

Pēc viņa teiktā, Krievija turpina ignorēt ANO Starptautiskās tiesas rīkojumu, kas izdots sakarā ar Ukrainas prasību pret Krieviju par Konvencijas visu veidu rasu diskriminācijas izbeigšanai pārkāpšanu. Šis rīkojums nosaka, ka Krievijai Krimā jānodrošina Krimas tatāru tiesību ievērošana, jāatļauj Krimas tatāru tautas padomes - Medžlisa - darbība un jānodrošina mācības ukraiņu valodā.

"Neskatoties uz skaidru šā rīkojuma jēgu, pagājis vesels gads un Krievija turpina uzturēt spēkā aizliegumu attiecībā uz Medžlisu, bet studentu skaits, kas mācās ukraiņu valodā, no vairāk nekā 13 000 akadēmiskajā 2013.-2014.gadā samazinājies līdz tikai 172 akadēmiskajā 2017.-2018.gadā. Pievērsiet uzmanību un padomājiet par šiem skaitļiem - vairāk nekā 13 000 un 172," pavēstīja Jeļčenko.

6

"Pievienojiet tam faktu, ka laika posmā no 2014. līdz 2017.gadam no Krievijas Federācijas uz Krimu un Sevastopoli pārvietoti 108 000 cilvēku. Kas tas ir, ja ne mērķtiecīga politika reģiona demogrāfiskā sastāva izmaiņai," ANO Drošības padomes sēdē paziņoja Jeļčenko.

Ukraina pagājušā gada janvārī vērsās ANO Starptautiskajā tiesā pret Krieviju, apsūdzot to Terorisma finansēšanas apkarošanas konvencijas un Konvencijas visu veidu rasu diskriminācijas izbeigšanai pārkāpšanā. Pagājušā gada aprīlī tiesa pieņēma pagaidu lēmumu, nolemjot, ka Krievijai jānodrošina Krimas tatāru tiesību ievērošana, jāatļauj Medžlisa darbība un jānodrošina mācības ukraiņu valodā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalā Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO