Indonēzijas jūras spēku nirēji paziņojuši, ka esot atraduši aviokompānijas "Lion Air" jūrā iegāzušās lidmašīnas datu reģistratoru, kas varētu palīdzēt noskaidrot katastrofas cēloņus, vēsta aģentūra AP. Pasažieru lidmašīnas avārijā dzīvību zaudēja visi 189 cilvēki, kas atradās lidaparātā.

(Papildināta ziņa.)

Indonēzijas televīzijā tika demonstrēti attēli ar ierīci. Viens no ūdenslīdējiem, kas to atrada, sacīja, ka esot redzējis arī lidmašīnas fizelāžu. 

"Melnā kaste", ko ūdenslīdēji izcēla no 30 metru dziļuma, ir labā stāvoklī, vēsta telekanāls "Metro TV".

"To klāja dubļi, bet tā ir neskarta," raidorganizācijai apstiprināja Indonēzijas jūras spēku nirēju pirmais seržants Hendra.

Armijas komandieris gaisa spēku maršals Hadi Tjahjanto trešdien paziņoja, ka, viņaprāt, lidmašīnas fizelāža neatrodas tālu no vietas, no kurienes nāk "melnās kastes" signāls.

"Melnā kaste", kas ieraksta lidojuma datus un sarunas pilotu kabīnē, cerams, palīdzēs atklāt avārijas cēloņus.

Indonēzijas karaflote trešdien ziņoja, ka 32 metru dziļumā atrasts 22 metrus garš objekts, kas varētu būt avarējušās lidmašīnas daļa.

Uz rajonu nosūtīts karakuģis, kas aprīkots ar sonāru, lai izpētītu atrasto objektu.

Nacionālās Transporta drošības komitejas vadītājs pavēstīja, ka jūrā lidmašīnas nokrišanas vietā uztvertie signāli noteikti nāk no "melnajām kastēm" to regularitātes dēļ. Pēc viņa teiktā, citas iespējas tikušas izslēgtas, jo intervāls starp signāliem ir mazāks par sekundi.

Zemo cenu aviokompānijas "Lion Air" lidmašīna "Boeing 737 MAX 8" ar 181 pasažieri un astoņiem apkalpes locekļiem bija ceļā no galvaspilsētas Džakartas Sukarno-Hatas lidostas uz Pangkalpinangu Bangkas salā, kad 13 minūtes pēc pacelšanās iekrita Javas jūrā Rietumjavas provinces piekrastē.

Īsi pirms lidmašīna zaudēja sakarus ar kontroltorni un nogāzās, tās pilots lūdza atļauju atgriezties Džakartas lidostā, paziņojot, ka lainerim radusies tehniska problēma.

Kā otrdien ziņoja aviācijas negadījumu datubāze "Aviation Safety Network", lidmašīna iepriekšējā reisā reģistrējusi neuzticamus augstuma un ātruma rādījumus.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams