FOTO: AP/Scanpix

ASV tehnoloģiju milža "Google" darbinieki visā pasaulē ceturtdien uz vienu stundu pārtrauca darbu, pieprasot uzņēmumam mainīt attieksmi pret seksuālu uzmācību darbavietā.

Stundu ilgie darba pārtraukumi sākās "Google" birojos Tokijā un Singapūrā, bet dienas gaitā notika arī citur pasaulē, sasniedzot uzņēmuma Eiropas Savienības (ES) birojus, kuriem sekoja Ņujorka un "Google" galvenais birojs Kalifornijas štata Mauntinvjū pilsētā. Protesta akcija sākās plkst.11.00 katrā no attiecīgajām laika zonām.

Sociālo mediju lietotāji dalījās ar fotogrāfijām, kurās bija redzami pūļi pie "Google" birojiem Dublinā, Cīrihē, Londonā, Ņujorkā, Mauntinvjū un citur.

FOTO: Reuters/AP/Scanpix

Darbinieki ir pieprasījuši pārmaiņas uzņēmuma praksē, kā tas izmeklē apsūdzības seksuālā uzmācībā, tai skaitā izbeigt piespiedu arbitrāžu, kas neļauj sūdzētājiem vērsties ar savām sūdzībām tiesā.

Daži darbinieki savos tvītos pauda riebumu par pagājušonedēļ laikraksta "New York Times" publicētu ziņu, ka viens no seksuālā uzmācībā apsūdzētiem "Google" augsta ranga darbiniekiem – operētājsistēmas "Android" radītājs Endijs Rubins – saņēmis aiziešanas kompensāciju 90 miljonu ASV dolāru apmērā, un ka "Google" esot noklusējusi citas tās darbiniekiem izteiktas apsūdzības seksuālā uzmācībā.

FOTO: Reuters/AP/Scanpix

"Google" vadītājs Sundars Pičajs uz šo ziņu atbildēja, publiskojot savu e-pasta vēstuli darbiniekiem, kurā teikts, ka pēdējo divu gadu laikā seksuālas uzmācības dēļ ir izbeigtas darba attiecības ar 48 cilvēkiem, tai skaitā 13 augsta ranga menedžeriem, un ka neviens neesot saņēmis "aiziešanas paketi".

"Pēdējos gados mēs esam veikuši vairākas pārmaiņas, tai skaitā ieņēmuši arvien stingrāku līniju pret varas pozīcijās esošu cilvēku nepiedienīgu uzvedību," savā e-vēstulē paziņoja Pičajs.

Viņš piebilda, ka ziņu par Rubinu un citiem "bija grūti lasīt", bet tieši neizteicās par šajā rakstā paustajiem apgalvojumiem.

Pičajs ceturtdien pauda atbalstu darbinieku protesta akcijai.

"Šonedēļ mēs likām "Google" darbiniekiem saprast, ka zinām par ceturtdien plānotajiem pasākumiem un ka darbiniekiem būs vajadzīgais atbalsts, ja viņi vēlēsies piedalīties," Pičajs rakstīja paziņojumā, kas pa e-pastu nosūtīts Vācijas ziņu aģentūrai DPA.

"Darbinieki ir izteikuši konstruktīvas idejas par to, kā mēs varam uzlabot savu politiku un procesu virzību. Mēs ņemam vērā visu viņu teikto, lai varētu pārvērst šīs idejas rīcībā," rakstīja Pičajs.

"Google" darba pārtraukuma organizētāji uzskaitīja savas prasības tviterī. Starp šīm prasībām ir apņemšanās izbeigt dzimumu nevienlīdzību atalgojuma un iespēju ziņā, kā arī skaidrs process droši un anonīmai ziņošanai par seksuāli nepiedienīgu rīcību.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO