Veselības ministrija (VM) precizēs informatīvo ziņojumu par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunā A korpusa otrās kārtas būvniecību, tostarp atspēkojot izmaksu provizorisko pieaugumu, un iesniegs to izskatīšanai valdībā, aģentūrai LETA pastāstīja ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Pēc viņas teiktā, ministrija saņēmusi Finanšu ministrijas (FM) atzinumu saistībā ar informatīvā ziņojuma "Par papildu nepieciešamo publisko finansējumu VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" jaunā A korpusa būvniecības otrās kārtas infrastruktūras attīstībai" projektu un patlaban detalizēti ar to iepazīstas.

Strapcāne piebilda, ka VM tikusies ar FM un Stradiņa slimnīcas pārstāvjiem, izrunājot papildus informatīvajā ziņojumā norādāmo informāciju, pamatojuma analīzi un paskaidrojumus, iespējamos rīcības modeļus papildu finansējuma piesaistei, kurus ministrija sadarbībā ar slimnīcu iestrādās precizētajā ziņojumā. Secīgi precizēto ziņojumu VM atkārtoti iesniegs saskaņošanai FM, bet pēc saskaņošanas - izskatīšanai valdībā.

Jau ziņots, ka FM pagaidām nav guvusi pārliecību, ka PSKUS jaunā A korpusa otrās kārtas būvniecības izmaksu provizoriskais pieaugums par trešdaļu jeb 30,684 miljoniem eiro ir pamatots.

Kā aģentūrai LETA skaidroja ministrijas pārstāve Ieva Raboviča, patlaban FM eksperti vērtē Veselības ministrijas (VM) 22.oktobrī iesniegto informatīvo ziņojumu par papildu nepieciešamo publisko finansējumu Stradiņa slimnīcas jaunā A korpusa būvniecības otrās kārtas infrastruktūras attīstībai, tomēr jau tagad esot redzams, ka ziņojumā iztrūkst detalizēta informācija un izvērtējums par sadārdzinājuma rašanos. Ziņojumā nav arī apskatīti un piedāvāti iespējamie alternatīvie risinājumi lemšanai valdībā, piebilda Raboviča.

Tāpat viņa norādīja, ka, sagatavojot atzinumu par iesniegto projektu, FM aicinās to papildināt ar minētajām lietām. Atzinums VM tiks sūtīts 5.novembrī vai 6.novembrī, vienlaikus minētie aspekti ar VM un Slimnīcas pārstāvjiem jau ir pārrunāti 25.oktobrī.

FM uzskata, ka VM būtu jāizvērtē visi iespējamie finansējuma piesaistes risinājumi, tostarp iespējama projekta dalīšana posmos, daļu no aktivitātēm pārceļot uz nākamo Eiropas Savienības fondu plānošanas periodu.

Turklāt, FM ieskatā, VM skaidri jāparāda, kas ir izmainījies pret projekta iesniegumā plānoto, proti, kas ir tehnoloģiju, citu risinājumu izmaiņas, bet kas - tiešām prognozētais izmaksu pieaugums. Tomēr reālās būvdarbu izmaksas būs redzamas iepirkuma rezultātā, indikatīvi 2019.gada marta beigās.

Raboviča uzsvēra, ka būtiskas izmaiņas projekta izmaksās un pamatojumā būs atkārtoti jāskaņo ar Eiropas komisiju un tās tehniskajiem ekspertiem, tādēļ īpaši svarīgs ir faktos balstīts pamatojums izmaksu pieaugumam.

Jau ziņots, ka Stradiņa slimnīcas jaunā A korpusa otrās kārtas būvniecības izmaksas provizoriski pieaugušas par trešdaļu jeb 30,684 miljoniem eiro, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē sacīja slimnīcas valdes loceklis, Jaunās būvniecības daļas vadītājs Jānis Komisars.

GALERIJA: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa atklāšana

Lai varētu turpināt Stradiņa slimnīcas jaunā A korpusa otrās kārtas būvniecību, līdz nākamā gada pavasarim nepieciešams valdības lēmums par vismaz 16 miljonu eiro paredzēšanu šim mērķim, žurnālistiem iepriekš sacīja Komisars.

VM patlaban nosūtījusi saskaņošanai informatīvo ziņojumu un protokollēmuma projektu, lūdzot atbalstīt finansējumu līdz 30,684 miljonu eiro no valsts budžeta piešķiršanu Stradiņa slimnīcai. Tādējādi tiktu palielināts A korpusa būvniecības otrās kārtas attīstības projekta nacionālais publiskais līdzfinansējums būvdarbu sadārdzinājuma segšanai, autostāvvietas izbūvei un aprīkojumam un medicīnas tehnoloģiju iegādēm, tostarp hibrīdzāles izveidei ķirurģiskajā blokā.

Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu iecerēts izskatīt Ministru kabinetā kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem likumprojekta "Par valsts budžetu 2019. gadam" un "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020. un 2021. gadam" sagatavošanas un izskatīšanas procesā atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams