Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ir novērojis "jaunizstrādāta ultramoderna taktiskā ieroča" izmēģinājumu, piektdien ziņoja valsts mediji, neminot šī ieroča veidu.

Nekas neliecināja, ka tas būtu kodolizmēģinājums vai ballistisko raķešu izmēģinājums, kādus Ziemeļkoreja veica pērn pirms tam, kad tā šogad pievērsās sarunām par atteikšanos no kodolieročiem.

Jebkāda ieroču izmēģinājuma pieminēšana tomēr var ietekmēt pašlaik strupceļā nonākušās ASV-Ziemeļkorejas diplomātijas virzienu.

Ziemeļkoreja kopš pērnā novembra nebija publiski izmēģinājusi nekādus ieročus, bet pēdējo dienu laikā tā pauda sašutumu par to, ka Dienvidkoreja atsākusi maza mēroga militāros manevrus ar ASV.

Piektdienas paziņojums var būt atbilde uz šiem manevriem.

Pat ja jaunais izmēģinājums bija vēsts Vašingtonai un Seulai, paziņojums par to bija mazāk kareivīgs nekā agrākie paziņojumi par ieroču izmēģinājumiem un nefokusējās uz Ziemeļkorejas apgalvojumiem par ASV un Dienvidkorejas naidīgumu pret to.

Šis ir pirmais publiski zināmais ieroču izmēģinājuma novērošanas gadījums no Kima puses, kopš viņš pērn novembrī novēroja starpkontinentālās ballistiskās raķetes "Hwasong-15" izmēģinājumu, informēja Dienvidkorejas Apvienošanās ministrija.

Ziemeļkoreja paziņoja, ka izmēģinājums noticis Nacionālās aizsardzības zinātņu akadēmijā un Kims nespēja apslāpēt savu "kaismīgo prieku" par tā panākumiem.

Šis jaunais ierocis tika izstrādāts ilgu laiku, un tas palīdzēs stiprināt armijas kaujas spējas, teikts Ziemeļkorejas paziņojumā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams