FOTO: AFP/SCANPIX

Kanāda piemērojusi sankcijas 17 Saūda Arābijas pilsoņiem, kas tiek turēti aizdomās par saistību ar žurnālista Džamala Hašogi slepkavību, ceturtdien paziņojusi Kanādas ārlietu ministre Kristija Frīlanda. Sankcijām pakļautajām personām iesaldēti visi aktīvi Kanādas teritorijā, un viņiem aizliegts iebraukt Kanādā.

Frīlanda asi nosodīja Hašogi slepkavību, norādot, ka tas ir "bezkaunīgs uzbrukums vārda brīvībai un preses brīvībai", un aicināja veikt "uzticamu un neatkarīgu" šā nozieguma izmeklēšanu.

"Lieta nav slēgta," viņa piebilda, uzsverot, ka vainīgie ir jāsauc pie atbildības.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča bin Salmana kritiķis Hašogi 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā. Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka kroņprincis būtu saistīts ar Hašogi slepkavību.

Atbilstoši ASV mediju ziņām ASV Centrālās izlūkošanas pārvalde (CIP) guvusi pārliecinošus pierādījumus, ka Saūda Arābijas kroņprincis un faktiskais valdnieks bijis iesaistīts slepkavībā.

Jautāta, kādēļ Kanāda nav piemērojusi sankcijas Saūda Arābijas kroņprincim, Frīlanda sacīja, ka Kanādas valdībai trūkst pārliecības par faktiem, lai spertu šādu nopietnu soli.

Kanāda ir nosūtījusi sava iekšzemes izlūkdienesta vadītāju uz Turciju, lai iepazītos ar lietas apstākļiem, un Turcijas amatpersonas ir sniegušas informāciju Kanādai, atklāja Frīlanda.

Ministre norādīja, ka Kanāda arī pārskata savus ieroču darījumus ar Saūda Arābiju un ir pieprasījusi pamieru Jemenā, kur Saūda Arābija konfliktā militāri atbalsta Jemenas prezidentu Abdrabuhu Mansūru Hadi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO