FOTO: Reuters/ScanPix

Saeima šodien pieņēma paziņojumu, paužot atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai saistībā ar Krievijas agresiju Azovas jūrā un Kerčas šaurumā.

Paziņojumā norādīts, ka Latvija stingri nosoda Krievijas 25.novembrī veiktās agresīvās un provokatīvās darbības, bloķējot, taranējot un sagrābjot Ukrainas Jūras spēku kuģus un to apkalpi, tā pārkāpjot Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī starptautisko tiesību pamatprincipus.

Deputāti aicina Krieviju nekavējoties pārtraukt savas provokatīvās darbības pret Ukrainu, atbrīvot sagrābtos Ukrainas kuģus, kompensēt savu darbību rezultātā radītos zaudējumus un nodrošināt brīvu kuģošanu Kerčas šaurumā.

Saeima uzstāj, ka Krievijai nekavējoties jāatbrīvo ieslodzītie 24 Ukrainas pilsoņi. Tāpat dokumentā atkārtoti uzsvērts nemainīgais atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, nemainīgais lēmums neatzīt pretlikumīgo Krimas aneksiju un atbalsts Ukrainas dziļākai integrācijai eiroatlantiskajā telpā.

Saeima cita starpā arī aicina starptautiskajām institūcijām reaģēt uz notikušo incidentu.

Kā ziņots, Krievijas bruņotie spēki 25.novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO