Rīgas domes opozīcijas partijas uzskata, ka no amata būtu jāatkāpjas ne tikai Rīgas vicemēram Andrim Amerikam (GKR), bet arī Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S).

"Latvijas attīstībai" (LA) frakcijas vadītājs Viesturs Zeps aģentūrai LETA atzina, ka viņam aizdomas par Amerika gaidāmo atkāpšanos radušās vakar, kad tikusi izziņota "pirmā viņa preses konference desmit gadu laikā". "Pagaidām ir grūti teikt, vai tā ir bēgšana vai tomēr varonīga rīcība. Mēs turpināsim izdarīt spiedienu uz to, lai atkāptos arī Ušakovs, jo viņš tomēr pārrauga "Rīgas satiksmes" kapitāldaļas, nevis Ameriks," sacīja Zeps.

Politiķis stāstīja, ka LA frakcija aicinās opozīcijas kolēģus vienoties par kopīgu vicemēra kandidātu no opozīcijas partiju vidus.

Arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK" Rīgas domes frakcijas vadītājs Nauris Puntulis pauda nostāju, ka, lai gan no Amerika puses šis bijis "labs žests", jāatkāpjas tomēr būtu Ušakovam. Puntulis atteicās komentēt to, kurš būtu labākais vicemēra kandidāts no GKR vidus, norādot, ka "tā būtu skriešana ratiem pa priekšu" un domniekiem tomēr būtu jāgatavojas izraudzīties gan jaunu vicemēru, gan mēru.

Kā "saprātīgu un atbilstošu situācijai" Amerika soli dēvēja arī Jaunās konservatīvās partijas frakcijas vadītājs Jānis Ozols, taču arī viņš uzskata, ka šāds pat lēmums būtu jāpieņem Rīgas mēram. "Pagājušajā nedēļā Ušakovs sarīkoja farsu, kam pat nebija nekādu juridisku seku. Nav īsti skaidrs, ko viņš ar to gribēja pateikt. Mēs neatbalstīsim nekādus jaunus vicemēra amata kandidātus, jo dome nav spējīga normāli strādāt. Iet strādāt par vietnieku Ušakovam būtība nozīmē iet strādāt par vietnieku visādām shēmām. Neatkarīgi no vicemēra uzvārda - nekas jau nemainīsies," sacīja Ozols.

Ozols izvirzīja pieņēmumu, ka domei būtu jārosina diskusijas par to, lai pašvaldības uzņēmumu kapitāldaļas nodotu, piemēram, Ministru kabineta pārziņā, tādā veidā cenšoties izskaust korupciju.

Savukārt deputāts Vilnis Ķirsis (V) vērtēja, ka Amerika solis ir tikai pirmais ķēdes posms. "Nākamajam būtu jāatkāpjas Ušakovam un tad būtu jārīko ārkārtas domes vēlēšanas. Slavēt es Ameriku netaisos, jo no vicemēra amata viņš atkāpjas, taču pelnošāko - Rīgas Brīvostas priekšsēža - amatu saglabās," teica Ķirsis.

Komentējot iespējamo vicemēra kandidatūru no GKR vidus, Ķirsis sacīja, ka "dome patlaban ir kā grimstošs kuģis", tāpēc viņš neredzot jēgu diskusijām par to, kurš varētu būt šī grimstošā kuģa kapteiņa vietnieks.

Sniedzot komentārus pēc Amerika atkāpšanās, Ušakovs jau norādīja, ka pats atkāpties no amata neplāno.

Kā ziņots, no amata ir nolēmis atkāpties Rīgas vicemērs Ameriks. Šādu soli viņš sperot, jo apstākļos, kad notiek izmeklēšana par konkrētiem likumpārkāpumiem Rīgas domē, viņa, Rīgas domes un GKR reputācija ir apdraudēta.

Ameriks galvaspilsētas priekšsēdētāja vietnieka amatu ieņēma kopš 2010.gada.

Jau šo pēcpusdien gaidāma GKR valdes sēde, kurā tiks lemts par jaunu vicemēra amata kandidātu. Plānots, ka šim amatam tiks vērtēti četri kandidāti - pašreizējie Rīgas domes komiteju vadītāji. GKR deputāts Vjačeslavs Stepaņenko vada Mājokļu un vides komiteju, GKR deputāts Oļegs Burovs - Pilsētas īpašumu komiteju, GKR deputāte Eiženija Aldermane - Izglītības, kultūras un sporta komiteju, bet GKR deputāts Dainis Turlais - Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju.

No amata Ameriks atkāpies laikā, kad Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību "Rīgas satiksme" satricinājis korupcijas skandāls, kurā pagājušajā nedēļā tika aizturēts arī bijušais uzņēmuma vadītājs Leons Bemhens. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs paziņojis, ka lietā ir iesaistītas arī Rīgas domes amatpersonas. Masu mediji ir vēstījuši, ka kratīšana esot veikta arī Amerika dzīvesvietā, ko Ameriks ir atteicies komentēt.

Pavisam šajā kriminālprocesā aizturētas septiņas personas, no kurām sešām, tai skaitā arī Bemhenam, kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams