Izmeklētāji strādā notikuma vietā Marokā, kur tika atrasti skandināvu sieviešu līķi.

FOTO: AP/Scanpix

Četri aizdomās turētie, kas aizturēti pēc divu skandināvu tūristu slepkavības Marokā, bija solījuši uzticību džihādistu grupējumam "Islāma valsts", ceturtdien paziņoja Rabātas prokurors.

"Video, kurā parādīts, kā aizturētie indivīdi (..) solīja uzticību "Daīš", tika ierakstīts pagājušajā nedēļā, pirms bija izdarītas noziedzīgās darbības, kuras mēs izmeklējam," sacīja prokurors, lietojot "Islāma valsts" nosaukuma saīsinājumu arābu valodā.

Trešdien tika ziņots, ka Marokas dienvidos ir noslepkavotas divas skandināvu tūristes, kas kopīgi bija devušās pārgājienā, un aizdomās par šo slepkavību tiek turēti islāmisti.

24 gadus vecās dānietes Luīzas Vesterageras Jespersenas un 28 gadus vecās norvēģietes Marenas Uelandas līķi pirmdien tika atrasti Augsto Atlasa kalnu masīvā. Vienai no viņām bija nogriezta galva.

Kā ceturtdien pavēstīja izmeklēšanai tuvs avots, likumsargi aizturējuši trīs aizdomās turētos, kas līdz šim bēguļoja no varas pārstāvjiem. Aizturēšana notikusi Marrākešā. Viens aizdomās turētais, kas, pēc visa spriežot, bijis islāma ekstrēmistu grupējuma biedrs, tika aizturēts jau iepriekš.

Kad vēl tikai notika šobrīd jau aizturētās trijotnes meklēšana, policija norādīja, ka viens no viņiem "bijis tiesāts saistībā ar teroraktiem".

Abu sieviešu līķi tika atrasti nomaļā kalnu rajonā 10 kilometrus no tūristu ciema Imlilas. Pirmais aizdomās turētais tika aizturēts Marrākešā apmēram 60 kilometrus uz ziemeļiem no Imlilas, paziņoja Iekšlietu ministrija.

Vietējais gids pastāstīja, ka vienas tūristes līķis tika atrasts teltī, bet otrs – ārpus tās. Šo rajonu bieži apmeklējuši trīs vīrieši no Marrākešas, tai skaitā pirmais aizturētais.

Abas sievietes studēja universitātē Norvēģijas dienvidos un bija plānojušas vienu mēnesi ceļot kopā, sacīja noslepkavotās norvēģietes māte.

Pēdējais zināmais džihādistu uzbrukums Marokā notika 2011.gadā, kad Marrākešā tika nogalināti 17 cilvēki. 2003.gadā uzbrukumā Kasablankā dzīvību zaudēja 33 cilvēki.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO