Absolūtais pasaules boksa čempions pirmajā smagajā svarā ukrainis Oleksandrs Usiks nosaukts par 2018. gada labāko bokseri ietekmīgā Ziemeļamerikas sporta medija ESPN versijā. 

2018. gads Usikam bija veiksmīgākais viņa līdzšinējā karjerā.

Janvārī viņš Pasaules boksa supersērijas pirmās sezonas pusfinālā "Arēnā Rīga" pēc punktiem sīvā cīņā pieveica Latvijas boksa zvaigzni Mairi Briedi. Jūlijā Usiks guva pārliecinošu uzvaru turnīra finālā, Maskavā uzvarot Krievijas pārstāvi Muratu Gasijevu. 

Pēc šīs uzvaras Usiks kļuva par Muhameda Ali vārdā nosauktās trofejas īpašnieku un savā īpašumā ieguva visas (WBC, WBO, IBF un WBA) čempionu jostas. 

Novembrī Usiks skaistā cīņā Lielbritānijā nokautēja bijušo pasaules čempionu britu Toniju Beljū. 

Vēl uz gada labākā boksera godu ESPN versijā pretendēja Vasīlijs Lomačenko (Ukraina), Mikijs Garsija (ASV), Entonijs Džošua (Lielbritānija) un Moriss Hukers (ASV). 

"Vienīgais iemesls, kāpēc Usiks varētu neiegūt šo titulu, ir tas, ka 2018. gadā viņš neaizvadīja nevienu cīņu ASV," norādīja Ukrainas boksera menedžeris Egis Klimass. "Visas trīs cīņas viņš aizvadīja dažādās vietās - Latvijā, Krievijā un Lielbritānijā - un visās uzvarēja. Usiks pārrakstīja vēsturi. Neredzu nevienu bokseri, ar kuru viņu varētu salīdzināt."

31 gadu vecais Usiks savas karjeras laikā aizvadītajās 16 cīņās nav piedzīvojis zaudējumu, 12 dueļos uzvarot ar nokautu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams