Izbaudījusi simtgades filmu maratonu, Latvija ir gatava ceļojumu turpināt, dodoties pretī jauniem atklājumiem, jauniem žanriem un jaunam kino. “Blakus” ir neierasta filma Latvijai, taču citur šis žanrs tiek apzīmēts kā neatkarīgais kino un arī kā ceļa filma (“road movie”) – filma, kas saglabā vieglumu un cilvēcību, taču izvairās no klišejām vai ikdienišķības.

Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Foto: AFP / Scanpix

Filmas režisore Alise Zariņa līdz šim vairāk pazīstama kā publiciste un kritiķe, taču īsfilmas, dokumentālo kino, mūzikas video, kā arī reklāmas video kā režisore un scenāriju autore veidojusi jau kopš 2012. gada. 2016. gadā radās ideja kopā ar operatoru Jāni Andrejevu un producenti Alisi Roguli sākt darbu pie pašmāju “road movie”.

Foto: AFP / Scanpix

“Blakus” ir attiecību stāsts, taču to nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī. Tas ir mūsdienīgs vēstījums par ceļu uz savu iekšējo brīvību. Tās varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā – arī paši sevi. Šo kino veidojuši gados jauni cilvēki, un viņi runā par savu laiku, savu paaudzi un savām sajūtām. Filmā skan grupu “Čipsis un Dullais”, “Singapūras Satīns”, “The Bad Tones” un daudzu citu jauno mākslinieku mūzika, kas piestāv atšķirīgam, spilgtam kino, kur mati plīvo vējā un cilvēki saka, ko patiesībā domā.

“Blakus” ir jau pavisam blakus — Latvijas kinoteātros no 1. marta!

Filmas publicitātes materiāli (filmas attēli, plakāts un vizuālā identitāte, kuru radījuši mākslinieki Gatis Zēbergs un Elīna Brasliņa): http://ej.uz/BLAKUSmedijiem

Sekot līdzi filmas gaitām var sociālo tīklu vietnēs “Facebook” un “Instagram”

“Blakus” (2019), režisore Alise Zariņa

Galvenajās lomās Anta Aizupe un Āris Matesovičs

Lomās: Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale, Armands Ikalis, Henrijs Arājs, Gerda Embure, Amēlija Āboltiņa un suns Bonija

Scenārija autores Alise Zariņa un Marta Elīna Martinsone

Operators Jānis Andrejevs

Filmas māksliniece Dace Sloka

Kostīmu māksliniece Jūlija Volkinšteine

Filmas montāžas režisore Jūlija Vinten

Skaņu režisori Kārlis Butins un Pēteris Pāss

Producentes Alise Rogule un Helēna Zakare

Filma tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams