Spānijas tenisa zvaigzne Rafaels Nadals pirmdien droši sasniedza sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra - Austrālijas atklātā čempionāta - otro kārtu.

Pasaules ranga otrais numurs Nadals pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 6-4, 6-3, 7-5 uzvarēja austrālieti Džeimsu Dakvortu, kurš ir planētas 237. rakete, bet dalībai šajā turnīrā bija saņēmis rīkotāju īpašo ielūgumu jeb "wild card".

Nadals, kurš "Grand Slam" turnīros uzvarējis 17 reižu, pagājušo sezonu noslēdza priekšlaicīgi pēdas traumas dēļ.

"Nav viegli atgriezties pēc vairāku mēnešu pauzes, it sevišķi pret spēlētāju, kurš katrā izspēlē ir ļoti agresīvs," pauda Nadals, kurš Austrālijas atklātajā čempionātā triumfēja 2009.gadā, bet pirmdienas mačā no viņa iepriekšējām veselības likstām nebija ne vēsts.

Otro kārtu pirmdien sasniedza ar pasaules sestais numurs Kevins Andersons no Dienvidāfrikas Republikas (DĀR), kurš pirmās kārtas cīņā ar 6-3, 5-7, 6-2, 6-1 pieveica Adrianu Manarino no Francijas (ATP 42.).

Nākamajā kārtā iekļuvis arī talantīgais grieķis Stefans Cicips, kurš vēl pagājušajā sezonā uzvarēja ATP nākamās paaudzes turnīrā "NextGen". Pasaules 15.numurs Austrālijas atklātā čempionāta pirmās kārtas mačā ar 6-7 (7:3), 6-4, 6-3, 7-6 (7:4) uzvarēja itāli Mario Beretīni, kurš ir planētas 54.rakete.

Zīmīgi, ka Cicips kļuvis par pirmo grieķu tenisistu, kurš uzvarējis Austrālijas atklātā čempionāta mačā.

Savukārt zaudējumu pirmajā kārtā pirmdien piedzīvoja amerikāņu tenisists Džons Isners, kurš pasaules rangā atrodas desmitajā vietā. Viņš smagā četru setu cīņā ar 6-7 (4:7), 6-7 (6:8), 7-6 (7:4), 6-7 (5:7) piekāpās tautietim Reilijam Opelkam, kurš ir ranga 97. numurs.

Zīmīgi, ka savā starpā tikās divi tenisisti, kuru augums ir krietni pāri diviem metriem - Isners ir 208 centimetrus garš, kamēr Opelka ir izstiepies līdz 211 centimetriem.

Tikmēr sieviešu turnīrā pirmo kārtu pārvarēja pasaules otrā rakete Angelika Kerbere, kura ar 6-2, 6-2 uzvarēja slovēnieti Polonu Hercogu, kura ir pasaules 92. rakete.

Kerbere par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju kļuva 2016.gadā, bet kopumā viņa "Grand Slam" sacensībās uzvarējusi trīs reizes.

Otrajā kārtā iekļuvusi arī amerikāniete Sloeina Stīvensa, kura ir planētas piektais numurs. Pirmās kārtas duelī viņa ar rezultātu 6-4, 6-2 viegli pārspēja tautieti Teilori Taunsendu, kura pasaules rangā atrodama 93.pozīcijā.

Pirmo kārtu pirmdien pārvarēja arī pasaules devītais numurs Kiki Bertensa no Nīderlandes, kura ar 6-3, 6-3 droši apspēlēja amerikānieti Elisonu Rīski (WTA 56.). Tikmēr ar 11.numuru izliktā baltkrieviete Arina Sabaļenka, kura tiek uzskatīta par vienu no potenciālajām šī turnīra čempionēm, pirmajā kārtā ar 6-1, 6-4 viegli pārspēja krievieti Annu Kaļinskaju (WTA 146.).

Tālāk tikusi arī slavenā krievu tenisiste Marija Šarapova, kura piedalās jau savā 15.Austrālijas atklātajā čempionātā. Pirmās kārtas cīņā pasaules ranga 30.vietā esošā Šarapova ar 6-0, 6-0 sagrāva britu tenisisti Herieti Dārtu (WTA 131.).

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko pirmdien zaudēja Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā - pasaules ranga 22. vietas īpašniece ar rezultātu 1-6, 6-3, 2-6 piekāpās Grieķijas tenisistei Marijai Sakari, kura ir planētas 43. rakete.

Līdz ar to Ostapenko par dalību turnīrā nopelnījusi desmit WTA ranga punktus, bet pērn par trešās kārtas sasniegšanu Latvijas pārstāve nopelnīja 130 punktus, kurus šogad nespēja aizstāvēt. Jauno sezonu viņa iesākusi ar trim zaudējumiem trīs mačos, bet, ņemot vērā arī iepriekšējā gada beigas, viņai pašlaik ir piecu zaudējumu sērija.

Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova un vīriešu pirmais numurs Ernests Gulbis sezonas pirmo "Grand Slam" turnīru uzsāks otrdien.

Pērn par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētājiem kļuva šveicietis Rodžers Federers un Dānijas pārstāve Karolīna Vozņacka.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams