Normunda Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas mākslas kritikā laureāte Literatūrkritiķe Undīne Adamaite sarīkojumā "NN Nakts".

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Normunda Naumaņa Gada balvu kritikā saņēmusi Undīne Adamaite, savukārt Jaunā kritiķa veicināšanas balva piešķirta Raimondam Ķirķim, informē Normunda Naumaņa biedrības preses pārstāvis Krišs Ēlerts.

Balvas žūrijas ieskatā Adamaites kritiskie raksti ir raksturojami kā māksla. "Viņas secinājumi var būt negaidīti un metaforas pārsteidzošas, jo tā ir kritika no mākslas darba iekšpuses, analīze izriet no iejušanās, pat iemiesošanās izrādē," pamatojusi žūrija.

Adamaite saņēma arī 1500 eiro stipendiju.

Savukārt jaunā kritiķa Ķirķa recenzijas, pēc žūrijas locekļu domām, raksturo erudīcija un pamatīgums, ļoti nopietna avotu izpēte, pārdomāta struktūra un vienlaikus noslīpēts stils, asprātība un teksta elegance.

Gada balva mākslas kritikā

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šī gada balvai bija nominēti un Gada balvas nozīmīti saņēma arī dejas mākslas kritiķe Inta Balode, kino kritiķe Elīna Reitere, populārās mūzikas apskatnieks un kritiķis Uldis Rudaks un teātra kritiķe Līga Ulberte.

Naumaņa vārdā nosauktajai balvai mākslas kritikā un Jaunā kritiķa veicināšanas balvai varēja pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras, dizaina un dejas mākslas kritikas jomā.

Pretendentu pieteikumus izvērtēja un laureātus noskaidros žūrija, kuras priekšsēdētājs ir interneta žurnāla "Satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Žūrijā darbojas Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības "Neputns" galvenā redaktore Laima Slava, Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols, literatūras kritiķe, pagājušā gada galvenās balvas mākslas kritikā ieguvēja Anda Baklāne, teātra kritiķe Edīte Tišheizere un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte. Žūrijas darbam atbalstu sniedza Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Godalgas mērķis ir izcelt kritikas nozīmi mākslas procesā, veicināt kritikas kvalitāti un rosināt kritisko domāšanu. Gada balvai kritikā Kultūras ministrija ir piešķīrusi Nacionālās balvas statusu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO