Sagūstītie Ukrainas jūrnieki Krievijas tiesā, 2019. gada 15. janvārī

FOTO: AP/Scanpix

Ļefortovas apgabala tiesā Maskavā otrdien aiz slēgtām durvīm notiek pirmstiesas sēde par Krievijas sagūstīto ukraiņu jūrnieku un Ukrainas Drošības dienesta darbinieku aizturēšanas termiņa pagarināšanu, ziņo Ukrainas valdības informācijas aģentūra "Ukrinform".

"Tiesa nolēmusi uzklausīt izmeklētāju prasību aiz slēgtām durvīm," Krievijas aģentūrai TASS sacīja tiesnesis.

To iepriekš pieprasījis Krievijas Federālais drošības dienests (FDD).

Savukārt ukraiņu advokāti pieprasīja publisku un caurskatāmu procesu. Advokātu komandas pārstāvis uzstāja, ka tiesas sēdēs būtu jāielaiž mediju un ārvalstu vēstniecību pārstāvji, kā arī Ukrainas parlamenta cilvēktiesību komisāre Ludmila Deņisova un sagūstīto jūrnieku tuvinieki. Prasība netika izpildīta.

FOTO: AP/Scanpix

Novembra beigās Krievijas bruņotie spēki Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas tika aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā, un sagūstīja tajos esošos cilvēkus.

Ukrainas jūrniekus 27. un 28. novembrī Krimā arestēja uz diviem mēnešiem. Vēlāk viņus pārveda uz Maskavu.

Ceturtdien, 29.novembrī, Mokrjaka advokāts Džemils Temiševs sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja, ka jūrnieki pārvesti uz Ļefortovas cietumu.

Jūrniekiem uzrādīta kriminālapsūdzība par nelikumīgu robežas šķērsošanu. Viņi vainu noliedz.

Advokāti norāda, ka pret ukraiņu jūrniekiem būtu jāattiecas kā pret karagūstekņiem, nevis noziedzniekiem.

Krievijas agresijas izpausme izpelnījās Rietumvalstu nosodījumu. Vairākos Ukrainas reģionos uz 30 dienām tika izsludināts karastāvoklis. 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO