FOTO: Reuters/ScanPix

Venecuēlas opozīcijas kontrolētās Nacionālās sapulces (parlamenta) spīkers Huans Gvaido, kurš sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu izpildītāju, pirmdien paziņoja, ka viņš pārņem kontroli pār Venecuēlas aktīviem ārvalstīs.

Gvaido pirms tam izsludināja divus protestus, lai pārliecinātu armiju vērsties pret prezidentu Nikolasu Maduro un lai piespiestu viņu nedēļas laikā sarīkot jaunas vēlēšanas.

Gvaido ir paziņojis, ka "uzurpatora" Maduro valdīšana ir neleģitīma, un grib izveidot pārejas valdību pirms jaunām vēlēšanām.

Sociālajos medijos publicētā paziņojumā Gvaido pavēstīja, ka viņš "sāk pārņemt progresīvu un sakārtotu kontroli pār mūsu republikas aktīviem ārvalstīs, lai novērstu to, ka viņa (Maduro) aiziešanas laikā (..) uzurpators un viņa banda mēģinātu izšķērdēt mantu".

5

Gvaido arī sacīja, ka Nacionālā sapulce iecels jaunas direktoru padomes valsts naftas kompānijai PDVSA un tās ASV meitsabiedrībai "Citgo".

Gvaido pirms tam aicināja uz divu stundu streiku trešdien, "lai pieprasītu bruņotajiem spēkiem nostāties tautas pusē," pirms sestdien paredzētas "lielas nacionālas un starptautiskas demonstrācijas", kurā tiks atzīts vairāku Eiropas valstu atbalsts Venecuēlas opozīcijai.

Lielbritānija, Francija, Portugāle, Spānija un Nīderlande ir paziņojušas, ka atzīs Gvaido par pagaidu prezidentu, ja Maduro līdz 3.februārim neizsludinās jaunas vēlēšanas.

ASV Baltais nams tikmēr aicināja Venecuēlas armiju pieņemt "mierīgu, demokrātisku un konstitucionālu varas nodošanu".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO