Nīderlande, mudinot Maskavu uzņemties atbildību par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014.gadā, uzsākusi ar Krieviju diplomātiskās konsultācijas šajā jautājumā, ceturtdien paziņojis ārlietu ministrs Stefs Bloks.

Viņš atzinis, ka sākotnējie diplomātisko kontakti, kuru mērķis ir panākt oficiālu sarunu uzsākšanu, noritējuši "pozitīvā gaisotnē", taču esot pāragri spriest, kad un kur sāksies oficiālās sarunas.

"Ir diplomātiskie kontakti, lai noskaidrotu, vai iespējams sākt oficiālas sarunas par valstisko atbildību par reisa "MH17" notriekšanu," nīderlandiešu žurnālistiem norādīja Bloks.

Nīderlande un Austrālija pērn paziņoja, ka Krievija ir tiesiski atbildīga par tās zenītraķetes "Buk" piegādi, ar kuru 2014.gadā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas Austrumos tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna "Boeing 777", nogalinot visus tajā esošos 298 pasažierus un apkalpes locekļus.

Aptuveni divas trešdaļas no bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi.

Starptautiskā izmeklēšanas komisija pagājušajā gadā paziņoja, ka tās rīcībā ir pārliecinoši pierādījumi, kas apliecina, ka uzbrukumā izmantotā raķete un tās palaišanas iekārta nākusi no Krievijas armijas daļas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams